Квітучий кущ азалії 🌺 — наче пава, полонить погляд, не відпускає, тримає поруч. Ця ніжна квітка, що є символом радості і миру в країнах Сходу, оселилася у ботанічному саду Миколи Гришка та запрошує відчути подих весни, коли навколо ще панує лютий.
Цвітіння азалії у ботанічному саду ім. Миколи Гришка
Перші азалії та камелії в оранжереї почали цвітіння у січні місяці, а зараз (лютий) розпочався самий пік краси цих рослин.
Кущі азалії на Печерську
Цвітіння азалії та камелії у київському ботсаду Гришка розкинулося на півтисячі квадратних метрів. 30 сортів азалій та 15 сортів камелій робить цю колекцію однією з найбільших в Європі. Основу експозиції складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботанічних садах України.
Квітуче серце України вразить своєю красою всіх відвідувачів, бо дозволяє відчути подих весни у будь-яку пору року. Зараз парадом краси керують азалії та два види камелій — японська і масляна. Завдяки красі своїх квітів декоративні камелії поширилися з Азії по всьому світу і вже багато років дарують радість відвідувачам оранжереї ботанічного саду ім. Миколи Гришка.
Камелії широко розповсюджені в країнах із субтропічним кліматом, тому при відвідуванні оранжерею слід памʼятати, що тут жарке та вологе повітря.
Азалії, камелії та орхідеї в оранжереях саду подарують незабутні враження та наповнять радістю всіх бажаючих щодня з 11:00 до 16:00, окрім понеділка та вівторка. Вхід у оранжерею платний і сплачується окремо при вході до приміщення.
Ерот, син богині Афродіти, був сповнений відчуттям кохання і з-поміж вродливих земних красунь та неперевершених богинь Олімпу шукав найкращу. Не маючи можливості обрати найвродливішу, Ерос послухав пораду матері і полетів на інші планети.
На Сатурні він почув жіночі голоси, що дзвеніли як весняний струмок, а згодом побачив дів з блакитними очима та білими тілами, по спині яких густими хвилями спадало довге волосся. Ерос був зачарований, але молоді жінки не звернули на нього уваги. Він випускав стріли кохання, але жодна не досягала серця хоча б одної красуні.
Засмучений, він повернувся до Афродіти. Розгнівана богиня вирішила покарати гордих дів - звеліла їм спуститися на землю, а тут перетворила їх на квіти. Так народилися камелії - величні ніжні квіти, що знають таємниці почуттів.
Цвітіння камелії у ботсаду на Печерську
Орхідеї, що розпочали цвітіння ще у листопаді, впевнено складають компанію азаліям та камелії. Цікаво, що орхідеї з колекції ботанічного саду у 1980 році побували у космосі на борту орбітальної станції «Салют-6».
Орхідеї у київському ботанічному саду
Мандрівка оранжереєю дозволяє за лічені секунди опинитися десь у Південній Америці чи Африці, де ростуть пальми, фікуси, кактуси, алое, агави та інші сукуленти. Вік деяких кактусів становить понад 100 років.
Лютий місяц, а на вулиці +7 °C та сонце намагається якамога більше віддати тепла. Локація «Гірський сад» завжди залишала приємні враження. Така світлина вийша, що одразу і не скажеш, що це у Києві.
Памʼятка археології «Культурний шар урочища Видубичі» IX-XIII ст. влітку вкривається диким виноградом, який восени стає багряно-червоним та створює атмосферні пейзажі.
Загалом, ботанічний сад на Печерську має велику територію, яка обʼєднала близько 12000 видів, різновидів, форм і сортів рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу. Аби все побачити та пройтися всіма стежками, доведеться витартити 4-5 годин часу.
Троїцька церква у ботсаду Гришка
Троїцька церква (Іонинський монастир)
Прогулянка у ботсад на цвітіння азалії та камелії, як і попередні прогулянки на цвітіння троянд та цвітіння бузку і магнолій — справжне свято! Захоплення та неймовірні враження зберігаються у серці на довгий час після відвідувань квітучого простору ботанічного саду.
Відгуки (0)