Еталон недоторканої природи Українських Карпат — Гора Кам'янка, що знаходиться на околиці масиву Внутрішні Ґорґани у Міжгірському районі Закарпаття. Щільно вкрита смерековими лісами, чагарниками, камінням з лишайниками і мохами та має альпійське походження.
Захмарна вершина гори знаходиться на висоті 1578 метрів над рівнем моря та майже до початку літа не знімає «білу шапку», яка з кожним днем зменшуючись у розмірах добре видніється з долин де знаходяться села.
Підкорити вершину Кам'янки можна маршрутом, що починається від канатної дороги на Синевирскому перевалі.
Старт маршруту та вид на готель Кам'янка
Довжина маршруту в одному напрямку складає 5 км та потребує приблизно 3 години часу (в залежності від фізичних особливостей).
Старт починаєть з висоти 900 м над рівнем моря, але вже після 5 хвилин карабкання починєш розуміти змістовність назви гори 😀 — стрімкі підйоми щільно встелені камінням.
Вид на Синевирський перевал
Існує легенда, що під обвалами саме цього каміння є вхід до печери, де розбійники зберігали награбовані цінності 💰. І вони дістануться тому, хто побудує храм на вершині Кам'янки.
Вже перша кам'яниста дорога
Трутовики — деревні гриби, що поселяються на старих і ослаблених деревах
Природа — найкращий ландшафтний дизайнер
Густий буковий та ялиновий ліс
Позаду вже 30 хвилин карабкання у гору, а попереду з'являється перша галявина на якій у липні-серпні можна під пташинний спів підкріпитись смачною малиною, чорницею або ожиною. Саме з цього місця відкривається перша чудова панорама на Боржавську полонину.
Підіймаючись, видніються перші панорами
Витка стежина непомітно занурюється у володіння густого смерекового лісу.
Ліс густішає, але каміння на дорозі стає значно менше
Смерекові шишки
Гриби-трутовики, що оселилися на зламаному дереві
Періодично поскрипують дерева від подиху вітру, а у грудях починає вирувати хвилювання. Ще більше фантазію розганяють порослі мохом дерева та стрибаючі у лісі пташки.
Такий собі симбіоз, папороть та мох на дереві
Крокувати стає дедалі легше, бо зменшилася кількість каміння. Це дозволяє швидше пересуватися, але це не для всіх так важливо.
Нікуди не поспішаючи, спить собі посеред стежки Синюк карпатський — рідкісний вид легеневих равликів. Він сповідує правило: головне в житті не лінуватись, захотів поспати — поспи 😀. Насправді ж, вночі вони стають активними.
Синюк карпатський — рідкісний вид легеневих равликів
48.558705, 23.617198
Метрів за 50 стає чутно дзюрчання води, так, це гірське джерело на висоті 1250 метрів.
Гірське джерело на висоті 1250 метрів
Можливо саме сюди поспішав равлик, здивувати всіх своїм забарвленням модного синього кольору, адже тут зібралася «тусня» — пару жаб прудких та тритон карпатський.
Навкруги джерело прикрашає папороть — рослина, яка застала епоху плазунів. Цікаво, що за віруваннями слов'ян, той, хто знайде квітку папороті, матиме вічне щастя та надзвичайні сили.
Папороть - рослина, яка застала епоху плазунів
Папороть, блехнум колосистий — полюбляє вологі місця
48.561862, 23.618359
Півтори години вже позаду і смерековий ліс досягає своєї висотної межі (1400 м) та змінюється на криволісся гірської сосни, яка надзвичайно витривала до холоду, спеки та снігових завалів. Вона має добре розгалужену кореневу систему, що забезпечує їй вітростійкість.
Вихід з смерекового лісу
Ялини поміж чагарників та пухнасті хмари
Пересуватися стає дедалі важче, бо стежина маршруту повністю вкривається каміння, але з'являється присмак магічних Ґорґанів.
Вже відчувається присмак магічних Ґорґанів
Від грюкоту каміння ховаються одна за одною ящірки, що вигрівалися на сонці та головне не прогавити поворот на вершину (48.562875, 23.622824). Орієниром слугує купа каміння з написом «Кам'янк» на висоті 1500 м.
Поворот на вершину гори Кам'янка
Панорама у напрямку Боржави
Видніється вершина гори Кам'янка
Одразу за орієнтиром вершина виглядає, як на долоні.
Навкруги все застилає яскраво-зелена субальпійська рослинність
Встелена жовтим килимом дорога
Не усвідомлюючи кудись зникає втома та вирує бажання швидше рухатись далі на гору.
Панорама на гору Озерна
Вид з висоти 1500 метрів
До цілі лишається 100 метрів блукання лабіринтами гірської сосни
Згущення гірської сосни перед вершиною гори
Випробуванням будуть приблизно 50 метрів джунглів, утворених чагарниками з високою щільністью. Тут навіть доводилося повзти навколішки.
Чагарникові джунглі на вершині 😂
48.558059, 23.628965
Неодноразово накочувались хмари, але нарешті, вершину досягнуто, перед очима стоїть вкопаний бетонний стовп.
Вершина — 1578 метрів над рівнем моря
З вершини відкривається панорама мальовничих гірських пейзажів, що вимикає усвідомлення та відбувається справжня терапія душі. Все завмирає, окрім мешканців карпатського високогір'я, які безперестанку співають пісні.
Вид на іншу сторону, у напрямку села Синевир
Туман долинами пливе, а повз Синевирську Поляну протікає та виблискує від сонячного проміння річка Теребля — права притока Тиси. По іншу сторону видніється гірський масив Боржава — найдовша полонина Закарпаття.
Смерекові ліси з вершини Кам'янки
Відгуки (0)