Zebratrip - путівник цікавими місцями

Будинок Міла

Іспанія, місто Барселона
Будинок Міла
154

Цікаві факти

  1. Каса Міла — житловий будинок, який спроектував каталонський архітектор Антоні Гауді на початку XX століття.
  2. 7 років (1906-1912) — тривали роботи по зведенню будинку на замовлення Пере Міла — текстильного магнату та його дружини Розер Сегімон — багатої вдови кавового магната.
  3. Дім Міла був абсолютно не зрозумілий сучасниками, тому ще на початку будівництва казали, що це: «звалище металевого брухту», «кротова нора», «депо для дирижаблів», «каменярня».
  4. Сьогодні містяни Барселони називають його «Ля-Педрера» — що українською означає Каменярня.
  5. Це була остання робота Гауді з цивільної архітектури і була розривом з конвенціями його часу. Надалі він вирішив зосередитись на храмі Святої Сімейства.
  6. Найцікавіша частина будівлі — хвилястий по контурах дах, який слідує ритму головного фасаду, з чергуванням різних елементів: виходів сходових кліток, вентиляційних і димових труб.
  7. Горище будівлі є своєрідною «камерою терморегуляції», саме воно захищє будівлю від спекотних температур влітку та від «морозних» - взимку. Для цього тут розташовано 270 цегляних арок, що створюють просторе приміщення.
  8. Кінорежисер Джордж Лукас, натхненний «космічним» виглядом 30 димоходів будинку Міла, використав гаудіанський дизайн під час створення персонажів Дарт Вейдера та солдатів Імперії для «Зоряних війн».

Як дістатися?

Дістатися до можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація