Zebratrip - путівник цікавими місцями

Коринфський канал

Греція, Пелопоннес, місто Коринф
Коринфський канал
211

Цікаві факти

  1. 6,3 км — це довжина каналу, який є найкоротшим в Європі.
  2. 24 метри — це ширина каналу, який є найвужчим судноплавним каналом у світі.
  3. Висота стін каналу досягає місцями 76 метри.
  4. Будівництво Корінфського каналу розтягнулось на 2,5 тисячоліття та було завершене лише у 1893 році.
  5. Після з'єднання Іонічного та Егейського морів каналом шлях кораблів зменшився на 400 км.
  6. Серед туристів, які люблять екстремальні види спорту, на Корінфському каналі дуже популярні стрибки банджі-джампінг.
  7. Внаслідок частих обвалів канал закрито для судноплавства з січня 2021.

Мандрівка Зебратріп до Коринфського каналу

Афіни, листопад, 7 година ранку, а я вже поспішаю на електричку — саме так розпочалась моя мандрівка до Коринфського каналу.
Поспати люблю, але через короткі осінні дні бажання побачити побільше цікавих місць Греції значно переважало.
Три станції метро пролетіли непомітно і вже стою на пероні залізничного вокзалу Афін, який називають «Вокзал Ларисса» а голові думки: «на яку колію приїде мій потяг» :-).
Стало чутно, як до станції наближається потяг, а люди активніше заворушились. Це був мій потяг.
Після придбання квитка у касі його слід завалідувати (просто вставити у валідатор і вибʼється дата та час).
Наступну годину поїздки уважно розлядав нову місцевість крізь вікно потягу, а погода підготувала подарунок — сонце замінило дощ.
Вийшов на зупинці Коринф. Місцеві казали, що на автобусі можна дістатися до каналу, але чи то погано його шукав, чи він гарно сховася, вирішив обрати таксі — обʼднавшись з деякими мандрівниками. За 5 хвилин дороги вже на місці біля мосту, де і розпочалось найцікавіше у мандрівці.


Цікаві місця уздовж каналу
Маючи в запасі цілий день, оразу вирішив обійти канал навколо — переходячи його з обох сторін, через мости, що занурються під воду, явище незвичне та цікаве.
За три години мандрівки нагуляв апетит, тому у хід пішов завчано підготовлений грецький салат, а на десерт дуже охоче намагались потрапити найсолодкіші мандарини з сусіднього саду :-).
Приблизно посередині каналу знаходиться міст, через який проходять труби з поруч розміщеної водоочисної станції. Кажуть, там іноді смердить, але вітер був в іншу сторону, тому нічого сказати про це не можу. Можу лише підтвердити, що це відмінне місце розлядання кораблів та різного розміру яхт, що пропливають каналом.
З обох боків каналу розташовані кулеметні ДОТи часів Другої Світової, з яких дуже добре видно форватер.
Бажання побачити античний Діолк привели мене на іншу частину каналу, але поки окрім каміння нічого немає, бо потроху відбуваються археологічні роботи.
Щоб смачно поїсти, треба десь мальовничо присісти — тому очі пригледіли місце біля Коринфського маяку. Годину просидів насолождуючись навколишнім пейзажом та прозорою водою, в якій пропливаюча риба манила її зловити :-)

Майже 9 годин тривала моя мандрівка навколо каналу. Розглядаючи різнокольорові шари грунту час летить непомітно, а сам наче кудись трансформуєшся. Неймовірні враження залишають кущики та цілі масиви зелені, що ростуть на стрімких берегах Коринфського каналу.
Час виділенний на ознайомлення з каналом добігав кінця, але залишився ще запас сил, тому вирішив пішки йти вздовж узбережжя до міста Коринф, а потім на зупинку залізничної станції, щоб повернутись до Афін.
У наступні дні мене очікувала мандрівка Афінами та згодом тріп цікавими місцями Фессалії, де знаходиться комплекс монастирів «Метеора».
Життя таке — шукай і знайдеш, а не знайдеш — сам створиш!


Як дістатися?

Дістатися до можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація