Zebratrip - путівник цікавими місцями

Коростишівський кар'єр

Україна, Житомирська обл., місто Коростишів
Коростишівський кар'єр
480

Цікаві факти

  1. Коростишівський кар’єр — цікаве місце Житомирщини, що вражає своєю потужною енергетикою, високими скелястими берегами та різноманітною рослинністю.
  2. Формування Коростишівського граніту розпочалось більше 2 млрд років тому, а зона розлому ґрунту в долині р. Тетерів, сприяла виходу граніту на поверхню.
  3. Граніт магматичного походження, утворився в результаті повільного затвердіння магми.
  4. Місто Коростишів в середині ХІХ століття перетворившись на центр гранітної промисловості Київського генерал-губернаторства постачав граніт для прикраси двору Маріїнського палацу.
  5. Граніт активно використовували у ХХ столітті за часів радянської влади, звеличуючи радянську архітектуру.
  6. Граніт Коростишівського походження став окрасою центру столиці України після закінчення Другої світової війни, саме його використовували під час відновлення Хрещатика, з нього виготовили сходинки будівлі Верховної Ради.
  7. Після закінчення промислового видобутку внаслідок використання породи, Коростишівський кар’єр, як і Коростишівський каньойн був затоплений, з часом він перетворився на місце відпочинку та активного спорту.
  8. Хвойний ліс, що оточує кар’єр, має особливі цілющі властивості, насичує легені корисними мікроелементами.

Як дістатися?

Дістатися до Коростишівського кар'єру на Житомирщині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація