Zebratrip - путівник цікавими місцями

Храм Святого Серця

Іспанія, місто Барселона
Храм Святого Серця
347

Цікаві факти

Мандрівка Зебратріп до храму Святого Серця

Мандрівка цікавими місцями Барселони, продовжилась парком Гінардо у напрямку оглядового майданчика барселони Бункер Эль Кармель, де місцеві люблять зустрічати захід сонця та просто насолоджуватись щасливим життям. Паралельно гадав, як дістатися до Храму Святого Серця — пішки чи транспортом.

Маючи ще запас у 20 кілометрів та бажання угледіти щось цікаве вирішив пішки дістатися до храму на горі Тібідабо. Відпочивши та помилувавшись панорамами з Бункеру на Барсу я вирушив далі.

Дорогою підкріпившись у місцевій кафешці я нарешті дійшов до підніжжя Тібідабо, та від дорожнього знаку, що вказує на гору праворуч починаю вилазку.

На вулиці грудень місяць, +17 °C, сонячна погода чередується з пасмурною, а я тим часом з кожним кроком наближаюсь до храму на вершині гори.

Екстерʼєр

Освячений храм у жовтні 1961 року, присвятили спокутуванню гріхів. Обитель складається з трьох частин, кожна з яких є складовою душевного очищення.

Крипта — викладена темним камінням та символізує людське гріхопадіння.

Зверху поставлена церква молочного кольору — символ покаяння.

Скульптура Ісуса, сполучний міст між мирським і небесним — символ бездоганної чистоти. Його розкриті руки — це безмежна любов до людства.

Капітелі колон декоровані символами євангелістів: лев, теля, херувим, орел.

Над воротами розміщені статуї святих - Діва Марія, праворуч від неї - Георгій, захисник Каталонії, ліворуч - Яків, покровитель Іспанії.

Інтерʼєр

Інтер’єр храму вишуканий, без зайвих деталей. Кожен елемент має сенс – барельєфи розповідають історію Хресної ходи, фрески – земного життя Ісуса, вітражі демонструють біблійні сцени та містять зображення іспанських святих.

Верхня церква виконана в готичному стилі, розділена на три нефа з напівкруглими апсидами, має чотири вікна-розетки на фасадах та вітражі.

Головний вівтар прикрашений Великим розп’яттям роботи Жоана Пучдольєрса. Вітражі в пресвітерії присвячені Пію Х, Іоанну Євангелісту, Святій Маргариті Марії Алакоке, Святому Павлу та Іоанну Боско.

На вітражах чотирьох башт можна побачити латиною вислів «Tibi dabo» («Дам тобі») – цитата з Євангелія від Матвія, на честь якого гора Тібідабо отримала свою назву.

Панорамні види

Розглядаючи статую Ісуса, перше, що спадає на думку — скоріше б викарабкатись на верх та розгледіти звідти Барселону :-D

У цьому допоможе платний ліфт, який дотягне до оглядового майданчику на висоті 539-и метрів, звідки дивляться на натовп 12 апостолів, які створив Жозеп Мирет.

Та на цьому інтрига не закінчується, бо далі гвинтові сходи ведуть на запаморочливу висоту, де Барселона, як на долоні та відкривається мальовничий пейзаж. Зівдси видно водонапірну вежу Дос Ріос «Дві річки», телевежу Кольсерола, Храм Святого Сімейства та багато чого іншого.

У цю мить душа завмирає, а дихати стає важче від надлишку почуттів. Тут можна провести багато часу, розглядаючи навколишні пейзажі, але свіже повітря добре віє та тим сами підганяє звільнити місце наступним мандрівникам :-)

  1. Понад півстоліття — тривало будівництво храму, яке розпочалося у 1902 році каталонським архітектором Енріком Санье та закінчено його сином у 1961 році.
  2. На місці сучасного храму знаходилась невеличка каплиця, зведена у 1886 на гроші благочестивої старої жінки: вдови Доротеї де Чопітеа.
  3. 575 метрів над рівнем моря — висота храму Святого Серця із статуєю Ісуса та горою Тібідабо, на якій він знаходиться.
  4. Тібідабо — найвища точка міста, тому храм видно майже з будь-якого куточку столиці Каталонії.
  5. Комплекс складається з двох незалежних частин, що гармонійно перетинаються: у нижній частині — мала базиліка та верхній частині — римо-католицька церква у неоготичному стилі.
  6. Основою архітектурного рішення стала ідея спокутування гріхів.
  7. Фасад декорований скульптурами небесних покровителів Барселони (Дева Мерсе), Каталонії (Св. Георгія), Іспанії (Св. Якова).
  8. На ліфті можна піднятись на оглядовий майданчик і помилуватися Барселоною на 360º, неймовірно прекрасною за будь-якої погоди.

Як дістатися?

Дістатися до можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація