Цікаві факти
- Висота вежі орієнтовно 35 метрів.
- Вся вежа розділена на секції, тому при вилазці між ними можна відпочити.
- Конструкція вежі міцна, на верхівці одразу до 3-5 людей комфорто почувається, але трішки відчутні коливання 😀.
- Остання секція вежі найдовша, а на оглядовому майданчику є закриваючий люк.
- У сонячну погоду горизонт проглядається на десятки кілометри, видно «Шприц», Виноградар та інші райони Києва.
- Вік каланчі на Виноградарі вже понад 25 років.
Житловий масив Виноградар, або просто «Венік» з півночі огортає лісовий масив Пуща-Водиця. Історична місцевість у північно-західній частині Києва переважно складається з соснового лісу, тут мешкають різноманітні дики тварини та птахи.
Про багатство околиці міста свідчить той факт, що цей ліс згадується як угіддя князівського полювання вже у стародавніх літописах ХІ ст. У свій час тут любив проводити своє дозвілля київський князь Володимир Великий.
Назва лісу походить від слова «пуща» - густий, непрохідний ліс, та невеликої річки Водиці. Колись вона була правою притокою Дніпра, але декілька століть тому припинила своє існування. В історичних документах така назва лісу згадується вперше наприкінці XVIII ст.
Збереження природного багатства є першочерговим завданням. Лісові пожежі несуть велику небезпеку, тому в усі часи ліс намагаються захистити від природного або штучного займання.
Слідкувати за ситуацією допомагали пожежні вежі спостереження. Декілька з них розташовані в Пущі-Водиці, одна з них – у лісовій зоні біля Виноградаря.