Коростишівський каньйон – цікаве місце Житомирщини, та не що інше, як затоплений гранітний кар'єр.
Розвиток міста Коростишів тісно пов’язаний з гранітом, який почали тут видобувати ще в середині ХІХ століття. Колись у кар'єрі видобували лабрадорит, габро та сірий граніт.
Береги каньйону досягають висоти до 10 м, а глибина штучного озера до 20 м. Вода відносно прозора, смарагдового кольору завдяки відсутності піску та мулу на дні водойми.
Це місце залюбки відвідують скелелази, високі гострі береги дають можливість вдосконалювати свою майстерність, ділитися досвітом та знаходити нових друзів-однодумців.
На Коростишівський каньйоні є облаштоване місце для пляжного відпочинку, воно невелике, знаходиться тільки з однієї сторони, зі зручностей має альтанки.
Камінь Коростишівського каньйону, як і каміння з Коростишівського кар'єру використовували під час відбудови міст України після Другої світової війни, зокрема ним прикрашена головна вулиця столиці — Хрещатик.
Коростишівський гранітний масив, який відноситься до Житомирського комплексу, сформувався більше 2 млрд років тому, а отже пам’ятає часи коли на землі тільки зароджувалось перші багатоклітинні організми.
Фотографії
Коростишівський каньйон влітку_
Коростишівський каньйон увечері_
Коростишівський каньйон. Осінь 2020_
Як дістатися?
Дістатися до Коростишівського каньйону на Житомирщині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.