Zebratrip - путівник цікавими місцями

Собор Святого Хреста і Святої Евлалії

Іспанія, місто Барселона
Собор Святого Хреста і Святої Евлалії
1357

Цікаві факти

  1. Католицький кафедральний собор присвячений одній із покровительок міста, заступниці Каталонії, яка загинула в ім'я віри.
  2. Головна монументальна споруда Барселони побудована у готичному стилі.
  3. Будівництво храму тривало 123 роки.
  4. Собор знаходиться у Готичному кварталі стародавнього міста.
  5. Всередині собору є внутрішній дворик, відкритий для відвідувачів, де в одній з каплиць живуть 13 білих гусей.
  6. Можна піднятись ліфтом на дах собору, де є тераса, з якої вається неймовірний вид на Барселону.
Опис та історія
Барселонський собор — головний католицький кафедральний храм Барселони, який є резиденцією архієпископа та основною святинею міста. Монументальна будова височить у Готичному кварталі та обов'язкова для відвідування під час візиту до столиці Каталонії.
Історія храму поченається за довго до його будівництва, бо на цьому місці вже у IV столітті знаходилась церква, яка до середини XI століття слугувала резиденцією барселонських єпископів.
1046 рік зобив свій внесок у історію, коли граф Рамон Беренгер I з дружиною ініціював будівництво романського собору, який був освячений лише через 12 років.
Зведення нинішнього храму почалося на фундаменті попередніх будов у 1298 і тривало 123 роки. На початку XX століття було реконструйовано фасад та центральну вежу.
Барселонський собор отримав свою назву на честь святої Євлалії – 13-річної дівчинки, яка прийняла у IV столітті смерть від язичників, не відмовившись від своєї віри.

Архітектура та особливості собору
Собор Святого Хреста та Святої Євлалії – чудовий приклад готичного стилю з неоготичними елементами. Висота центральної вежі складає 50 метрів. Завдяки численним вітражам, храм завжди освітлюється природним шляхом у денний час, надаючи інтер'єрам легкість.
Всередині церкви розташовано 26 капел, вівтарі яких прикрашені зображеннями архангелів, святих та священиків. У капелі Санто-Крісто встановлено дерев'яне розп'яття Христа, що раніше прикрашало ніс іспанського корабля, який брав участь у битві при Лепанто. Через пошкодження судна статуя Ісуса стала трохи кривою.
У сакристії зберігаються головні реліквії храму, у тому числі позолочене крісло короля Мартіна та дароносиця XVI століття із золота та срібла.
Алебастровий саркофаг із останками Євлалії перебуває у крипті під пресвітерієм. Гробниця прикрашена барельєфами зі сценами тортур святої, з її боків встановлені статуї ангелів, а в центрі — статуя Святої Марії з Немовлям.

Внутрішній двір
Внутрішній двір собору Святого Хреста та Святої Євлалії гідний окремої згадки. Він обрамлений галереями, прикрашений фонтаном та садом з пальмовими та апельсиновими деревами.
Тут можна побачити незвичайних мешканців – 13 білосніжних гусей. Їхня чистота та окрас пір'я символізують непорочність святої Євлалії, а кількість птахів відповідає віку, в якому вона загинула.

Як дістатися?

Дістатися до собору Святого Хреста і Святої Евлалії у Барселоні можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація