Zebratrip - путівник цікавими місцями

Водонапірна вежа на ВДНГ

Україна, місто Київ
Водонапірна вежа на ВДНГ
119

Цікаві факти

  1. Водонапірна вежа на ВДНГ — цінний зразок промислової архітектури середини ХХ століття.
  2. Побудована у 50-х проках минулого століття за проєктом інституту «Київпроект».
  3. Цегляна вежа має циліндричну форму з трьох ярусів, висотою до 30 метрів. Всередені бетонні сходи, більш-менш у гарному стані, а от дах після пожежі завалений у резервуар для води. Цокольний поверх виділено карнизом з невеликим виносом.
  4. У свій час вона використовувалася для регулювання тиску у водогінній мережі Національного університету біоресурсів і природокористування.
  5. Нині, занедбана водонапірна вежа, що знаходиться у Голосіївському лісі має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. 
  6. Доступ в середину «водонапірки» обмежений, а точніше вхід замурований. З верхівки вежі видкривається гарний краєвид на Київ.
  7. Цікаво, що перший водогін у Києві, що має документальні педтвердження вперше згадується на початку XVII століття. До основних споруд водогону належали насосні станції, резервуари та водонапірні вежі.
  8. Це не єдина водонапірна вежа в Києві, інші можна побачити у Голосіївському, Дарницькому, Соломʼянському, Печерському районах. Наприклад, водогінна вежа на Протасовому яру, вежа на ДВРЗ, вежа біля НУБіП.

Як дістатися?

Дістатися до водонапірної вежі на ВДНГ у Голосіїво можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація