Zebratrip

Фонтан «Парнас»

Чехія, Південноморавський край, м. Брно
Фонтан «Парнас»
0

Унікальний приклад барокового натуралізму та ілюзії

Цікаві факти про фонтан «Парнас»
  • Найперший у Брно водопровід підводив воду з річки саме у цей фонтан.
  • Алегоричні постаті є не що інше, як великі імперії – Греція, Персія та Вавилон.
  • Побудований у 1690-1695 роках.
  • Горгулі-водостоки спочатку були кам’яними, згодом їх замінили на металеві.

Графік роботи

Час роботи
пн - ндцілодобово

Ціна вхідних квитків

для всіхбезкоштовно

Опис

Столицею історичного краю Моравія у Чехії є місто Брно – старовинне та затишне, і хоча місто має багато пам’яток, туристів тут набагато менше ніж у Празі, що робить прогулянки привабливими для мандрівників, що не люблять великих натовпів.

У вихідні дні центр Брно, Капустяна площа, перетворюється на гомінку торгівельну площадку, як це було в епоху Середньовіччя, допитливому туристу сюди обов’язково треба завітати та відчути минуле, а також побачити фонтан, який вражає уяву своєю алегоричністю та реалізмом виконаних елементів.

У центрі площі, велично здіймається фонтан Парнас, виконаний у стилі бароко. До його будівництва в кінці XVII ст. на цьому місці був інший фонтан, виконаний у стилі ренесанс.

Вода подавалась по старому водоводу з річки Свратки. Ємкість фонтану має вигляд шестикутної зірки, вода до неї тече з трьох металевих водостоків горгулій, які опираються на ідеалістичні зображення дельфінів.

Фонтан має вигляд скелі з печерою, в центрі якої Геркулес стримує Цербера. З трьох сторін скелі зображені жіночі фігури, що символізують три стародавні імперії – Вавилон, Персію, Грецію, а верхівка скелі прикрашена фігурою Європи, що символізую Римську імперію.

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація