Zebratrip

Село Халеп'я

Україна, Київська обл., Обухівський р-н, с. Халеп'я
Село Халеп'я
2

Колиска трипільської культури

Цікаві факти про село Халеп'я
  • Ймовірно засноване за часів Ярослава Мудрого, як оборонний форпост Київської Русі від кочівників.
  • Вперше згадується в історичних джерелах 1093 р.
  • Сучасна назва відома з 1508 р.
  • За часі визвольних змагань 1917-1919 рр. – один з осередків антибільшовицького руку, очолюваний отаманом Зеленим.
  • Найдавніша архітектурна пам’ятка – православна церква Вознесіння 1797 р.
  • На території та околицях знайдено численні залишки різних археологічних культур.
  • У селі відкрито два музеї – Івана Франка та Вікентія Хвойки.

Графік роботи

Час роботи
пн - ндцілодобово

Ціна вхідних квитків

всімбезкоштовно

Опис

Обухівщина приваблює мандрівників з усієї України своїми неповторними пейзажами та розливами Дніпра біля Канівського водосховища. Одне з найяскравіших місць, де можна помилуватися горизонтом, відпочити від міської метушні, це невеличке село Халеп’я, розташоване між селами Трипілля та Витачів.

Історія села Халеп’я вражає своєю глибиною та різноманітністю подій. Вперше воно згадується в джерелах 1093 р. як руське городище Халеп. Але, ймовірно, розбудовується раніше, за князя Ярослава Мудрого, як форпост держави у боротьбі з кочівниками.

Звідки пішла назва достеменно не вивчено. Допускають, що пішло від давньоруського «холоп», але є припущення, що термін має мадярське коріння і перекладається як «пастка».

Навала монгол 1239 р. зруйнувала городище. Але місце настільки було вдалим, що поселення відродилося і з 1508 р. зустрічається під сучасною назвою Халеп’я. В той час воно належало Київському воєводству Польського королівства.

З 1656 р. село є власністю православних київських митрополитів. А за умовами Андрусівського договору 1667 р. Халеп’я та Трипілля перейшло від Польщі до Московії. До кінця XVII ст.. тут ще зберігалися фортифікаційні споруди.

Визвольні змагання Української революції 1917-1919 рр. перетворили село на один з осередків боротьби з більшовиками та білогвардійцями. Очолив його отаман Зелений. Але після його загибелі та встановлення радянської влади в Україні, село починає потерпати від червоного терору.

Село Халеп'я

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація