Zebratrip - путівник цікавими місцями

Село Халеп'я

Україна, Київська обл., Обухівський р-н, село Халеп'я

Цікаві факти про село Халеп'я

Графік роботи

Понеділок - Неділя Цілодобово

Ціна вхідних квитків

Всім Безкоштовно

Опис

Обухівщина приваблює мандрівників з усієї України своїми неповторними пейзажами та розливами Дніпра біля Канівського водосховища. Одне з найяскравіших місць, де можна помилуватися горизонтом, відпочити від міської метушні, це невеличке село Халеп’я, розташоване між селами Трипілля та Витачів.

Історія села Халеп’я вражає своєю глибиною та різноманітністю подій. Вперше воно згадується в джерелах 1093 року як руське городище Халеп. Але, ймовірно, розбудовується раніше, за князя Ярослава Мудрого, як форпост держави у боротьбі з кочівниками.

Звідки пішла назва достеменно не вивчено, але допускають, що пішло від давньоруського «холоп» та є припущення, що термін має мадярське коріння і перекладається як «пастка».

Навала монгол 1239 р. зруйнувала городище. Але місце настільки було вдалим, що поселення відродилося і з 1508 р. зустрічається під сучасною назвою Халеп’я. В той час воно належало Київському воєводству Польського королівства.

З 1656 р. село стає власністю православних київських митрополитів. А за умовами Андрусівського договору 1667 р. Халеп’я та Трипілля перейшло від Польщі до Московії. До кінця XVII ст.. тут ще зберігалися фортифікаційні споруди.

Визвольні змагання Української революції 1917-1919 рр. перетворили село на один з осередків боротьби з більшовиками та білогвардійцями. Очолив його отаман Зелений. Але після його загибелі та встановлення радянської влади в Україні, село починає потерпати від червоного терору.

Село Халеп'я

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Відгуки про Село Халеп'я відсутні, але ти можеш бути першим, хто залишив відгук про це цікаве місце ;-)

Пошук на сайті

Авторизація