Zebratrip - путівник цікавими місцями

Пункевні печери

Чехія, Південноморавський край, місто Бланско
Пункевні печери
761

Цікаві факти

  1. Пункевні печери — одна з найвідоміших та найцікавіших природних пам'яток у Чехії, що знаходиться на півночі Південноморавського краю.
  2. Це найдовша печерна система Моравського карсту, що утворилися в надрах палеозойських (девонських) вапняків. У давні геологічні епохи ця частина материка була морським дном.
  3. Головним багатством печерного комплексу вважають численні сталагміти, сталактити та інші натічні карстові утворення найрізноманітніших форм та зумовлених ними персональних назв.
  4. Вздовж печер протікає річка Пунква, яка дала назву цьому місцю. Нині вона живить два прилеглі озерця.
  5. Найбільшою атракцією туристичних печерних мандрів є 450-метрова прогулянка на моторних човнах підземною річкою Пунква, що з’єднує дві частини карстового комплексу, між якими лежить глибока прірва Мацоха (завглибшки 138 м), утворена внаслідок природного обвалу стелі великої печери.
  6. Плавання на човнах у печері почалося з 1920 року.
  7. Пункевні печери - це одні з найбільш відвідуваних печер Чехії, щороку їх відвідує понад 200 тисяч туристів.
  8. Вважають, що першим дна провалу Мацоха дістався чернець Л. Шоппер у 1723 році, започаткувавши змагання серед спелеологів щодо фіксування рекордів проникнення на глибину печер і розпочавши розвідку карстових порожнин Моравського Карсту. 
  9. Мацоха в перекладі з чеської означає «мачуха». 
  10. Перші наукові дослідження провалу Мацоха і річки Пунква здійснив чеський історик і спелеолог Карл Абсолон на початку ХХ століття.
  11. Загальна довжина туристичного маршруту становить 1 км 250 м, а тривалість огляду Пункевних печер займає приблизно 1 годину. Температура в середньому 7-8 градусів.
  12. Подивитися на прірву зверху можна самостійно з оглядового майданчика «Верхній міст». Звідси відкривається гарний вид на річку і Верхнє озеро.
  13. Вхід в печери тільки з екскурсоводом.
  14. Один з найпрекрасніших сталагмітів печери - Ангел. За століття вапняк прийняв форму ангела з сумно опущеними крилами. Вважається, що він, втомлений літати над землею, знайшов тут свій будинок.
  15. На окрему увагу заслуговують два зали: Передній зал і зал Масарика, який отримав своє ім`я на честь першого президента Чехії.
  16. Масариків купол, який можна побачити в печері - вважається одним із найкрасивіших печерних залів у всьому Моравському карсті.
  17. Дістатися до печер можна на громадському транспорті з міста Брно. Звідти електричкою до Blansko, і нарешті на автобусі № 226 до печер.

Як дістатися?

Дістатися до Пункевних печер у Бланско можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація