Zebratrip - путівник цікавими місцями

Вальдемоса

Іспанія, Балеарські острови, о. Майорка, місто Вальдемоса
Вальдемоса
555

Цікаві факти

 1. Вальдемоса (Valldemossa) — середньовічне казкове місто, розташоване серед гір Серра-да-Трамунтана на півночі острова Мальорка, які вкриті оливковими та мигдальними деревами.
 2. Входить у провінцію Балеарські острови, знаходиться під охороною ЮНЕСКО.
 3. Назва селища перекладається, як «Долина Муси» — близько тисячі років тому тут проживав та займався господарством мавр на ім’я Муса. З тих часів залишилось в старому місті декілька кам’яних стін та терас.
 4. Вузенькі вулички викладені з каменю, який з часом настільки стерся, що доводиться бути дуже обережним, щоб не підсковзнутися. Турботливі місцеві жителі не поспішають оновлювати каміння, а облаштовують спеціальні перила для безпечного проходу. І все – заради того, щоб зберегти старовинний спадок.
 5. Сучасна історія поселення почалась з будівництва Картезіанського монастиря у ХІV ст. навколо якого розташовували будиночки з жовтого та білого піщаника. За традицією віконця і зараз не мають підвіконня, але майже всі будинки прикрашені квітами у горщиках. Винахідливі жителі прикріпляють їх прямо до стін.
 6. Двері будинків містечка прикрашають керамічною табличкою з зображенням сцен життя Святої Каталіни Томас, яка народилася у Вальдемосі у XVI ст., і є небесною покровителькою поселення. Цікаво, що двох однакових зображень знайти майже не можливо. 
 7. Будинок, в якому жила свята, зараз перетворений у каплицю, в якій зберігаються мощі Святої Каталіни.
 8. Селище таке маленьке, що всі вулиці, обов’язково приведуть до Картезіанського монастиря, але мандрівників обов’язково зацікавить ще одна сакральна споруда – церква Сант Бартомеу, яка датується ХІІІ ст.
 9. У середині ХІХ ст. уряд Іспанії заборонивши діяльність монастирів, виставив їх будівлі на аукціон. Жителі Вальдемоси зібравши потрібну суму, викупили будівлю свого Картезіанського монастиря для потреб міста, який згодом перетворився на музей з численними раритетами.
 10. Перебуваючи на відпочинку, в монастирі зупинявся легендарний композитор Фредерік Шопена зі своєю супутницею, відомою письменницею Жорж Санд, яка відобразила спогади про Вальдемосу у книзі «Зима на Мальорке». А в наш час тут проводять музичні фестивалі на честь Шопена.
 11. Вальдемосу називають «Перлиною Майорки». Затишне, середньовічне містечко радо зустрічає відвідувачів протягом року, але найбільше їх у літній період.
 12. Не менш вражаючими будуть прогулянки околицями міста. Численні стежки обладнані вказівниками, тут багато джерел та мальовничих пейзажів, великі гаї олив та мигдалю, вік деяких дерев досягає декілька століть.
 13. Найспокійніший час для мандрівки до Вальдемоса — осінь та зима. Тепло та людей майже немає. А після 19:00, так взагалі наче місто вимирає 😜.
 14. Гастрономічні смаколики, які пропонують маленькі затишні кафе, приваблюють не тільки відвідувачів, а й самих жителів міста відпочити від буденних справ, а солодкий картопляний пиріг, який є національною гордістю Вальдемоси - найулюбленіша страва його мешканців. 

Враження ZEBRATRIP

Вальдемоса... Неймовірна затишна, заховалась серед холмів та дерев, з маленькими вуличками, блукати якими неймовірне задоволення, пронизана ароматом оливи та мигдалю — ти полониш сердце, всміхаєшся віконечками, у яких немає підвіконня.

Стіни прикрашені горщиками з квітами, а на кожних дверцятах твоїх будинків керамічна табличка, з якої дивиться світлий образ Святої Каталіни Томас, твоєї покровительки. О восьмій вечора ти завмираєш, зачиняються крамниці, кафе, сонце передає правління місяцю — тінь огортає будинки.

Тиша… і тільки відлуння кросівок ZEBRATRIP перегукується з вітерцем, що грає з місячним сяйвом, і шепіт листя — Вальдемоса, місто на Майорці.

Як дістатися?

Дістатися до міста Вальдемоса на Майорці можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація