Zebratrip

Кирилівська церква

Україна, м. Київ, вул. Олени Теліги, 12
Кирилівська церква
286

Архітектурно-мистецька перлина світового рівня

Цікаві факти про Кирилівську церкву
  • Образи іконостаса Кирилівської церкви, за висловлюваннями фахівців, за силою враження можно порівняти з розписами Мікеланджело в Сікстінській капелі.
  • Іконописні образи Христа, Богородиці, святих Кирила та Афанасія — виконав Михайло Врубель у Венеції, після знайомства з творами майстрів італійського Ренесансу.
  • Біля трону Богоматері — рожеві троянди, що символізують перше кохання. У такий спосіб Михайло Врубель зашифрував своє почуття до Емілії Прахової.
  • «Зішестя Святого Духа на апостолів», що прикрашає центральну частину хорів Кирилівської церкви, Врубель створив за три місяці та без підготовчих ескізів, чим дуже здивував професіоналів образотворчого мистецтва, які спостерігали за роботою художника.
  • У деяких місцях храм прикрашений зображенням вузла, який також можна побачити на колонах іконостасу. Є припущення, що це Гордієв вузол, який розрубив Олександр Македонський. Символічно розглядати цей факт у православному храмі — з вірою можливо вирішити будь яке, навіть дуже складне, завдання.

Графік роботи

Час роботи
щоденно1000 до 1800

Ціна вхідних квитків

дорослі50 грн
школярі / студенти / пенсіонери України30 грн

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація