Zebratrip - путівник цікавими місцями

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Україна, Черкаська обл., місто Умань
Національний дендрологічний парк «Софіївка»
677

Цікаві факти

  1. Національний дендрологічний парк «Софіївка» — одна з найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва в Європі, популярне туристичне місце у Черкаській області.
  2. У XVIII столітті заможні магнати любили облаштовувати свої маєтки та розбивали навколо них затишні парки з водоймами, гротами, альтанками, алеями та прикрашали їх скульптурами на зразок грецьких або римських шедеврів. Одним з таких став парк «Софіївка», який був іменинним подарунком польського магната Станіслава Потоцького третій дружині Софії Вітт-Потоцькій. 
  3. Станіслав Потоцький володів містом Умань і обрав цю місцевість, щоб перетворити її на затишний сімейний куточок, де панує кохання, краса та спокій. 
  4. Парк закладений у 1796 році в майже безлісій місцевості, де головною віссю парку, навколо якої формували композицію, стала річка Кам’янка. По руслу ріки споруджено штучні басейни, ставки, водоспади, шлюзи, каскади, водограї. Через річку можна було перейти по Венеціанському містку. 
  5. Оскільки парк повинен був перегукуватися з сюжетами Іліади та Одіссеї Гомера, тут відтворили річку Ахерон, протяжністю 224 метри, по якій човники здійснювали подорожі підземним царством. Створені алеї, ландшафтні ділянки з яскравими панорамами: Єлисейські поля, Англійський парк, Мала Швейцарія, Партерний амфітеатр, штучні скелі, гроти – Венери, Аполлона, Дзеркало Діани, Горішок, Страху і Сумнівів.
  6. Неймовірної краси павільйони Флори та Рожевий, альтанки запрошували відпочити у затишку парку. Окрасою парку стали скульптури та бюсти грецьких мислителів та філософів. Але найбільша цінність, яка і зараз вражає відвідувачів – це колекція рослинності, яка є однією з найбільших в Європі.
  7. Окрім неймовірної краси та різноманіття, парк Софіївка гостинно запрошує подивитися та насолодитися ароматами, барвами та розмаїттям ще однієї своєї гордості — розарієм, який нараховує понад 150 сортів троянд з усіх куточків планети.
  8. Сад троянд у парку Софіївка належить до найбільших трояднових садів в Україні, де лідерство займає розарій Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка. Період активного цвітіння королев квітів припадає на червень-липень, тому в цей час збільшується кількість відвідувачів «Софіївки». Розарій – це не тільки затишне місце, де можна прогулятися, це також місце, де проводиться селекційна та наукова робота, як в усьому Національному дендрологічному парку «Софіївка».
  9. У парку Софіївка колись черпали своє натхнення Тарас Шевченко, Іван Котляревський, Володимир Сосюра, Максим Рильський.

Як дістатися?

Дістатися до пару Софіївка в місті Умань на Черкащині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація