Україна, місто Київ, вул. Митрополита Володимира Сабодана, 2Б
87
Цікаві факти
Свято-Троїцький собор — православний храм у Києві, на Троєщині, виконаний у стилі українського бароко.
Традиція будувати християнські храми з’явилася у Києві задовго до хрещення Русі 988 року князем Володимиром, адже його бабця, княгиня Ольга, прийняла хрещення у Константинополі, звідки разом з нею прибули й священики. Таке будівництво продовжується і в сучасній Україні, а архітектори вже використовують досвіт тисячолітньої духовної культури нашого народу.
Стрімкий ріст Києва та будівництво сучасних житлових масивів сприяв появі нових сакральних споруд, які дуже швидко стали духовними осередками цих мікрорайонів. Так, 16 жовтня 1990 року був закладений Свято-Троїцький собор на Троєщині, а 17 червня 1997 року, в день Святої Трійці, Предстоятель Української православної церкви Блаженний Митрополит Володимир (Сабодан) освятив новий храм.
Проект цього комплексу розроблений архітектором Вадимом Гречиною та конструктором Леонідом Линовичем. У своїй роботі, вони опиралися на традиції українського зодчества епохи бароко.
Центральний семиярусний іконостас, що має 44 святих ікони — встановлений у 1999 році. Його ікони написані Почаївськими майстрами-іконописцями. Оскільки собор мав три приділи, у двох інших спорудили іконостаси меншого розміру.
Під приміщенням Свято-Троїцького собору у 2004 році споруджено підземний храм. Він виявився дуже теплим та затишним, тому традиція здійснювати в ньому хрещення стала улюбленою серед прихожан.
Фотографії
Як дістатися?
Дістатися до Свято-Троїцкого собору на Троєщині у Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.