Zebratrip - путівник цікавими місцями

Марків Шпиль

Україна, Черкаська обл., село Трахтемирів
Марків Шпиль
412

Цікаві факти

 1. Марків Шпиль – цікаве місце Трахтемирівського півострова, де історія та легенди переплелись між собою.
 2. Розташований поруч з енергетичними центрами півострова - містичною Висотою 222 та сакральним урочищем Монастирок.
 3. Поруч зі Шпилем в давнину процвітало давньоруське місто Заруб.
 4. Являє собою пісчану насип, що піднімається над Дніпром на декілька десятків метрів і є складовою Канівських пагорбів.
 5. Походження назви достеменно невідома. Одна з легенд розповідає, що в стародавні дохристиянські  часи, на півострові процвітало місто, яким правив його засновник Марко. Шпіль – ніщо інше як його могила.
 6. Інша легенда розповідає, що назва походить від імені святого Марка, грецького монаха, що оселився тут у ранньохристиянський період, заснував один з перших монастирів на Русі, який отримав назву Успенський.
 7. Легенда про Марка-Євангеліста вказує, що під Шпилем на глибіні 30 м ховається печерний лабіринт, який відкрився святому і став його прихистком.
 8. Є припущення, що некрополю Маркового Шпилю нараховується декілька тисяч років, але археологічні дослідження тут не проводились.
 9. Внизу, біля канівського водосховища, на берег витікає Маркове джерело з питною водою, яку вважають цілющою.
 10. За Марковим шпилем розкинувся глибокий яр, перетнув який можна потрапити на сусідній пагорб, звідки відкривається можливість оглянути півострів в широкому діапазоні .
 11. Марків Шпиль приваблює представників різних релігійних течій та духовних практик, паломників та мандрівників  своєю відновлюючою енергетикою та містичними відчуттями.
 12. Поціновувачі природи та пішохідного туризму приїжджають сюди насолодитися яскравими краєвидами пагорбів та розливом Канівського водосховища.

Як дістатися?

Дістатися до Маркова Шпиля у Трахтемирові на Черкащині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація