Zebratrip - путівник цікавими місцями

Бабина Гора

Україна, Черкаська обл., село Бучак
Бабина Гора
590

Цікаві факти

  1. Бабина Гора – однойменне урочище та гора, що розташовані в Канівському районі Черкаської області та відноситься до регіонів з надзвичайно багатим археологічним спадком.
  2. Історична енергія та сакральна сила, що тут зберігається тисячоліттями, перетворила Бабину гору на особливе місце для дослідників і мандрівників.
  3. Відсутність облаштованого сполучення з густонаселеними пунктами дозволило цій місцевості за останні 40-50 років набути максимально природнього вигляду.
  4. Одна з найяскравіших сторінок історії регіону пов’язана з поселенням, що існувало тут біля двох тисяч років тому. У середині І століття до н.е. на горі існувало городище, яке у кінці І століття н.е. було знищено сарматським нашестям.
  5. Городище Бабина гора належало до пізньозарубинецької культури, населення якої відноситься до ранньослов’янських племен. Це було добре укріплене поселення на правому березі Дніпра, приблизно в 2 км на південь від сучасного села Бучак, у якому нині знаходиться популярне туристичне місце Черкащини — озеро Бучак .
  6. Археологічна пам’ятка була відкрита 1963 року під керівництвом В.Г. Петренка. Подальші дослідження та розкопки городища у 1969-1975 роках проводили українські вчені-археологи Є.В. Максимов та Н.Н. Бондарь. Вченими досліджено залишки жител, з різноманітними багаточисельними археологічними артефактами зарубинецького типу, також виявлені предмети мідного віку та бронзи – фібули, прикраси, побутові речі, уламки античних амфор.
  7. Життя на порубіжжі з кочівниками вимагало від мешканців бути постійно на по готові, тому городище було добре захищеним завдяки своєму розташуванню на високій горі, схил якої зі сторони Дніпра був майже вертикальним. Додаткове укріплення створювали дерев’яно-земляні споруди.
  8. Оборонна система кожного разу після знищення або пошкодження ворогами, жителями городища оновлювалась та модернізувалась.
  9. Коли військової загрози не було і мешканці могли займатися буденними справами, основним місцем їх перебування були рівні майданчики біля підніжжя Бабиної Гори, які називалися — селища. Тут знайдено багато посуду та побутових предметів.
  10. На північ від городища Бабина гора на схилі сусіднього пагорба вченими знайдено могильник, Дідів Шпиль, який складає з поселенням єдиний комплекс.
  11. У середині 70-х років минулого століття Канівське водосховище заповнювали водою, внаслідок чого було затоплено близько 20 населених пунктів. Зокрема 10 сіл неподалік Переяслава: Андруші, В’юнище, Городище, Зарубинці, Козинці, Комарівка, Монастирок, Підсінне, Циблі, Трахтемирів. Значної шкоди завдано Священим пагорбам Подніпров’я, у тому числі Бабиній горі, частина якої опинилася під водою.
  12. Нині, урочище Бабина Гора є великим лісовим масивом, де знаходиться Кам'яний лабіринт, що допомагає знайти відповіді на свої питання.

Як дістатися?

Дістатися до Бабиної гори у селі Бучак на Черкащині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація