Zebratrip - путівник цікавими місцями

Ландшафтний заказник «Васильківські Карпати»

Україна, Київська обл., село Велика Бугаївка
Ландшафтний заказник «Васильківські Карпати»
412

Цікаві факти

  1. Васильківські Карпати — ландшафтний заказник місцевого значення, що належить до об'єктів природно-заповідного фонду Київської області.
  2. Васильківські Карпати знаходяться біля села Велика Бугаївка, яке відоме з 1601 року. На його околицях виявлені численні пам'ятки археології - поселення ранньослов'янської черняхівської культури.
  3. Заказник створений у 1999 році на основі великої балки з прилеглими ярами, по днищу якої протікає річка Бугаївка — ліва притока річки Стугна. Верхню і центральну частини балки були частково засаджені сосновим лісом, з якого нині залишилися лише поодинокі дерева.
  4. Значні площі займають ділянки з лучно-степовою рослинністю, які розміщуються смугою на верхніх частинах схилів. Тут росте цикорій дикий, миколайчики польові, шавлія лугова, звіробій, полин дніпровський. Цікаво, що полин завжди високо цінували за особливий терпкий, п'янкий аромат, а також використовували як ліки.
  5. У днищі балки знаходиться штучний ставок, частково вкритий очеретом. На одній із його сторін знаходиться столик з лавочкою, де можна перепочити.
  6. За 200 метрів від ставку (50.216613, 30.455721), у полі височить невеликий пагорб — курган, памʼятка архології. У давнину цією місцевістю проходив Чорний шлях, яким користувалися кочівники, перетинаючи Україну. А кургани слугували орієнтирами, аби зрозуміти подолану відстань.
  7. Перепади висот тут незначні, місцевість цікава для мандрівки у будь-яку пору року, а чудовим доказом цього є зимова мандрівка ZEBRATRIP Васильківськими ярами та балками. 🙌
  8. Заказник є природним середовищем, де гніздяться понад 30 видів птахів, багато дрібних ссавців.
  9. Неподалік знаходиться ще одне цікаве місце Київщини — Діденцеве провалля, де можна побачити гострі глиняні пірамідки, що утворилися внаслідок ерозії.
  10. Щоб прогулятися та максимально познайомитися з ландшафтним заказником «Васильківські Карпати» потрібно здолати стежку довжиною ~7 кілометрів (2-3 години).

Як дістатися?

Дістатися до Васильківських Карпат на Київщині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація