Zebratrip - путівник цікавими місцями

Віадук у Ворохті з муралом

Україна, Івано-Франківська обл., смт. Ворохта
Віадук у Ворохті з муралом
420

Цікаві факти

  1. Віадук у Ворохті з муралом — арочний міст з каменю, по якому проходить діюча залізнична дорога.
  2. Міст побудовали у 1895 році, як проміжну ланку на шляху від Чорного до Адріатичного моря. Саме через Австрійський віадук у Ворохті мала проходити магістральна траса до тодішньої столиці Австро-Угорської імперії – Відня.
  3. Гуцули розповідали, що їм активно допомагали жителі Ворохти та околишніх міст. А цеглу возили з сусідньої Коломиї, де працював цегляний завод. Тому, цей віадук, був і залишається однією з найяскравіших пам’ятників індустріальної архітектури Європи, зведений руками багатонаціональної «клаптикової» імперії.
  4. Нині Австрійский віадук став «музеєм під відкритим небом», а століття тому він був справжнім дивом інженерної думки та великими сподівання королівських династій.
  5. До появи залізниці, Українські Карпати були провінціальною околицею імперії, а Ворохта - маленьким селом. Після введення в експлуатацію залізничного сполучення, регіон швидко розбудовується, а сама Ворохта перетворилася на модний оздоровчий гірськолижний курорт.
  6. Історики, досліджуючи регіон, вказують на будівництво перших віадуків в цій місцевості, ще у часи правління римлян в Європі. Австро-Угорщина продовжила цю традицію, вдосконаливши технічні можливості та перевершивши своїх попередників.
Віадук у Ворохті з муралом

Як дістатися?

Дістатися до залізничного віадуку у Ворохті з муралом можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація