Zebratrip - путівник цікавими місцями

Діденцеве провалля

Україна, Київська обл., Обухівський р-н, село Велика Бугаївка
Діденцеве провалля
772

Цікаві факти

 1. Місцевість представляє собою балку з численними прилеглими ярами глибиною до 10-15 метрів, що розділяє поруч розташовані фермерські угіддя.
 2. Загальна розгалуженість Діденцевого провалля становить ~7 кілометрів, а на його схилах добре збереглася степова рослинність.
 3. Такі провалля виникають внаслідок утворення карстових пустот. У цій місцевості поширені водорозчинні породи — гіпси, які взаємодіють з підземними водами, розчиняються та утворюються великі підземні порожнини.
 4. Влітку, особливу увагу на себе привертають «Зелені піраміди» — утворення у вигляді гір, які вкриті яскравими зеленими травами.
 5. Діденцеве провалля знаходиться на околицях села Велика Бугаївка, яке належить до історико-етнографічного регіону Середнє Подніпров'я (Наддніпрянщина). Село веде відлік історії з 1601 року, однак на його місці раніше були поселення ранньослов'янської черняхівської культури.
 6. Назва провалля пов'язана з давніми слов'янами, що заселяли ці землі, мали свої поселення і займались господарством. Діденцем в ті часи називали земельне господарство близьких родичів.
 7. Поруч з проваллям встановлена дерев'яна скульптура, що зображає старослов'янського бога вітрів Стрибога. Його вважали покровителем мандрівників і купців. Скульптура розташована на зірці «Алатир», за слов'янською міфологією вона символізує око бога Рода, який зародив життя і з його подиху сам Стрибог народився.
 8. У цій місцевості з давніх часів вирувало життя, адже саме тут проходив Чорний шлях — торгівельна розгалуджена магістраль, якою користувалися кочівники, перетинаючи Україну.
 9. Ярів багато, як і назв місцевості, серед яких: Казковий яр, Бугаївський яр та інші.
 10. В селі Велика Бугаївка у 1883 році було знайдено срібну римську монету Марка Аврелія та скарб вагою 20 кілограм — російські мідні монети ХVIII століття.
 11. Поруч знаходиться ще одне цікаве місце Київщини — ландшафтний заказник Васильківські Карпати. Неподалік від Трахтемировал, цікамим місцем є Дударівські яри.
Діденцеве провалля

Як дістатися?

Дістатися до Діденцевого провалля біля села Велика Бугаївка на Київщині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація