Zebratrip - путівник цікавими місцями

Озеро Бучак

Україна, Черкаська обл., село Бучак
Озеро Бучак
677

Цікаві факти

  1. Озеро Бучак — штучно затоплений котлаван у 80-х роках минулого століття, внаслідок нереалізованого будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції.
  2. Озеро знаходиться на Трахтемирівському півострові в селі Бучак, яке майже повністю було зруйноване у 1974 році в процесі будівництва Канівської ГЕС. Внаслідок затоплення чаші водосховища назавжди втрачено пам’ятки дохристиянських часів, княжої доби та стародавні кладовища.
  3. Нині, блакитне озеро Бучак живе життям природного озера перетворившись в улюблене туристичне місце Черкащини.
  4. Дослідники вказують, що навколо села Бучак знаходяться об’єкти, які представляють всі археологічні культури Середнього Подніпров’я. Починаючи від скіфської доби і закінчуючи давньоруським часом та козацькою добою. Отже, ця місцевість насичена великою сакральною силою, яка надзвичайним чином зберігала та накопичувала енергію духовного спадку народу, що споконвіку проживав на берегах Дніпра.
  5. Мальовнича природа та ландшафт навколо приваблювали до цієї місцевості найкращих кінематографістів радянського союзу та України. В середині минулого століття Бучак був як «Голлівуд над Дніпром». Олександр Птушко знімав тут «Казку про Іллю Муромця», Сергій Параджанов «Українську рапсодію», Юрій Іллєнко «Ночі на Івана Купала», Андрій Тарковський «Іванове дитинство».
  6. Влітку, сюди приїжджають відпочити від місцевої метушні, перезавантажити думки, позасмагати на сонці, половити рибу та спостерігати за черепахами, що мешкають в озері.
  7. Дорога до озера Бучак більш комфортна для позашляховиків. Низький кліренс теж дозволить дістатися, лише повільніше. А от у дощову погоду та взимку без повного привіду важкувато.
  8. Діставшись до цього сакрального місця України цікавими також будуть поруч розташовані місця сили. Рожена криниця, де набиралися сили київські князі прямуючи у похід. Бабина гора, яка здавна славиться своєю Жіночою Силою. Камʼяний лабіринт, що допомагає знайти відповіді на свої питання.

Як дістатися?

Дістатися до озера Бучак на Черкащині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація