Zebratrip - путівник цікавими місцями

Київський фунікулер

Україна, місто Київ, вул. Петра Сагайдачного, 3
Київський фунікулер
681

Цікаві факти

  1. Київський фунікулер — похила залізниця з канатною тягою на схилі Володимирської гірки, що з’єднує Михайлівську та Поштову площі.
  2. Виникнення фунікулеру у Києві повʼязано зі складнощами швидкого пересування з Нижнього міста до Верхнього на початку ХХ століття. Адже у цей час відбувається стрімкий розвиток виробництва і торгівлі, зростає кількість населення та збільшується площа столиці.
  3. До побудови канатної залізниці киянам доводилося пішки долати неабиякий крутий Андріївський узвіз, щоб потрапити з Подолу у Верхню частину. Пересуватися значно швидше не стало, навіть, коли Хрещатик та Поділ з’єднали лінією електричного трамваю, що рухався Олександрівським узвозом.
  4. Рішення побудувати фунікулер у Києві було прийнято на основі успішних показників роботи першого фунікулера в Україні у місті Одеса.
  5. Спорудження київського фунікулеру відбувалося протягом 1902-1905 років. Ідейним автором створення став інженер Артур Абрагамсон, а реалізували проект інженери Н.К. Пятницкий та Н.І. Баришніков, обладнання виготовили у Швейцарії.
  6. Довжина колії фунікулеру в початковому проекті доходила до вулиці Боричів Тік, що на 30 метрів було довше ніж зараз. Господарка будівлі, замість якої повинні були побудувати нижню станцію, вимагала значної компенсації. Тому, заради бюджетності проекту, колію скоротили.
  7. Верхню та нижню станцію розділяє перепад висоти у 75 м, а сама поїздка триває дві з половиною хвилини.
  8. «Двійка» дуже тісно переплелася з київським фунікулером: довжина маршруту 222 м, швидкість руху 2 метри в секунду, 2 станції та 2 вагони, двоколійний роз'їзд посередині, відкритий другим в Україні. Цікаво, що в нумерології вона символізує точку рівноваги та означає — вісь симетрії.
  9. У приміщенні верхньої станції демонструється діорама «Михайлівська гора», яка створена у 1985 році та присвячена 90-річчю київського фунікулера.
  10. За свою понад 100-річну історію київський фунікулер став своєрідним атракціоном, визначною пам’яткою столиці України та одним з найцікавіших місць Києва.
  11. До святкування 110-річниці Національний банк України у 2015 році випустив ювілейну монету номіналом 5 гривень.

Як дістатися?

Дістатися до Київського фунікулеру на Подолі можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація