Zebratrip - путівник цікавими місцями

Гора Тотоха

Україна, Київська обл., Богуславський р-н, село Медвин
Гора Тотоха
778

Цікаві факти

  1. Гора Тотоха у селі Медвин на Богуславщині являється культурно-історичною пам’яткою місцевого значення.
  2. Походження гори чітко не визначено. В 1972 році була проведена археологічна розвідка, але подальших досліджень не проводили. Припускають, що Тотоха може бути штучним насипом - курганом.
  3. Поряд з горою виявлені археологічні пам’ятки різних епох: ранньоскіфського, трипільського, ранньослов’янського періодів.
  4. У свій час тут панували скіфи, сармати, гуни та інші кочові народи.
  5. Назва гори зберігає таємницю свого походження. За однією версією вона походить від тюркського слова «тотоха» — «особливий», за іншою гора названа на честь Тота — бога місяця, писемності, мудрості в Єгипетській міфології.
  6. За два кілометра від гори проходив Чорний Шлях — стародавній торговельний шлях, яким користувалися тюркські народи Причорномор’я для перекочівлі з Лівобережної України до Великого Луку, на Січ, Поділля, Галичину.
  7. Вчені-уфологи кажуть, що гора випромінює унікальну енергію, яка позитивно впливає на людину. Багато хто відзначає неймовірний приплив сил та покращення самопочуття після перебування на горі.
  8. Гора Тотоха увійшла у сімку наймістичніших місць України у 2015 році.
  9. Народні назви гори: Пуп Землі, Свята гора, Український Тибет, Енергетичний центр України, Найбільший енергетичний канал Європи.

Як дістатися?

Дістатися до гори Тотоха у селі Медвин на Київщині можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація