Zebratrip

Андріївська церква

Україна, м. Київ, Андріївський узвіз, 23
Андріївська церква
1

Православний храм на честь апостола Андрія Первозванного

Цікаві факти про Андріївську церкву
  • Побудована на пагорбі, де, за Повістю минулих літ, апостол Андрій встановив хрест.
  • Храм не має дзвіниці, аби скликати прихожан на службу.
  • Церква разом з хрестом має висоту 50 метрів.
  • Іконостас, який спроектував італійський майстер Растреллі — зберігся в оригінальному вигляді.
  • Іконостас виконаний в червоному кольорі, що не є характерним для православних храмів.
  • Ініціаторкою спорудження храму стала імператриця Російської імперії Єлизавета Петрівна.

Графік роботи Андріївської церкви

Час роботи
понеділок800 - 1800
вівторок800 - 1800
середа800 - 1800
четверг800 - 1800
п'ятниця800 - 1800
субота800 - 1800
неділя800 - 1800

Ціна вхідних квитків

дорослий70 грн
шкільний, студентський, пенсійний30 грн

Опис

Понад 250 років розкішна барочна церква височить на Андріївській горі. Ця гора стала своєрідним природним п’єдесталом для храму, що належить до пам’яток історії та шедеврів архітектури світового значення.

Місце розташування храму обрано невипадково. Легенда, яку розповідає Нестор Літописець у Повісті минулих літ, вказує на те, що саме на цьому місті зупинявся апостол Андрій Первозванний. Він встановив на горі хрест та передрік появу великого християнського міста. У 1215 році на горі була побудована Хрестовоздвиженська церква, яка діяла 400 років, а згодом її замінили на новий храм, але цю споруду знищела пожежа.

Церква, яку можна побачити зараз, будувалася на замовлення російської імператриці Єлизавети Петрівни. Оскільки в Києві була відсутня царська резиденція, планувалось побудувати Царський палац та палацову церкву. У вересні 1744 року відбулася церемонія закладання, в якій імператриця власноруч поклала декілька цеглин у підвалини храму, як символ прийняття участі у будівництві.

Урочистий чин освячення місця для спорудження Андріївської церкви здійснив митрополит Рафаїл Заборовський 19 вересня 1744 року. Під час цієї церемонії він використовував спеціальний елемент службового облачення — палицю. Сьогодні її можна побачити у Андріївській церкві, а знайшли її археологи під час дослідження поховання митрополита у підземному склепі Софійського собору у 1936 році.

На знак особливої прихильності Єлизавета подарувала вишукану карету митрополиту Рафаїлу. Зараз вона експонується в Музеї історії України.

Церкву будували 16 років за проектом Франческо Бартоломео Растреллі та освятили 19 серпня 1767 року. Андріївська церква є єдиною, яка зберегла автентичні архітектурні форми та має найбільший відсоток збереженого оздоблення екстер’єру, а її внутрішнє оздоблення є неперевершеним зразком церковного інтер’єру виконаного в стилі бароко.

Зараз в Андріївській церкві проводять служби та музичні заходи, а сам храм відноситься до культурно-історичної спадщини світового значення.

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація