Zebratrip - путівник цікавими місцями

Житомирський каньйон «Корбутівка»

Україна, місто Житомир, провулок Нагірний, 13
Житомирський каньйон «Корбутівка»
690

Цікаві факти

  1. Житомирський каньйон «Корбутівка»утворили гранітні береги річки Тетерів, де висота скель досягає 30 метрів.
  2. Каньйон розташований в місцевості Корбутівка, яка відома з кінця XVIII ст. Колись це був хутір родини Пантелеймона Корбута, а зараз став районом Житомира.
  3. Гранітні скелясті береги мають природне походження та утворюють мальовничі пейзажі. Сюди залюбки приїжджають мандрівники помилуватися поєднанням сили води, граніту та природи, а також цю місцевість для своїх тренувань використовують альпіністи-екстремали.
  4. На правому березі Тетерева в районі Корбутівки знаходиться скеля Чотири Брати, а на лівому березі внаслідок вивітрювання гірських порід граніту утворився скелястий виступ, що отримав назву Голова Чацького і став одним із символів Житомира. Назва пам’ятки пішла від прізвища головного героя комедії О. Грібоєдова «Горе від розуму».
  5. Нижче за течіє знаходиться цікаве місце Житомира — 20-ти метрової висоти стара гребля, яка переливає зайву воду по всій своїй довжині та створює неймовірне видовище.
  6. Нині, милуватися скелястими берегами та панорамою греблі можна з поруч розташованого оглядового майданчика.
  7. Україна багата гранітними родовищами, основна частина яких сконцентрована у межах Українського кристалічного щита. Найбільш відомими є житомирські та коростишівські граніти.

Як дістатися?

Дістатися до житомирського каньйону Корбутівка можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація