Музей зберігає пам'ять про жертв Голодомору та висвітлює історію геноциду української нації у 1932-1933 роках.
Музей є центром вшанування пам’яті про 10 млн 500 тис. українців, з яких 4 млн дітей, знищених комуністичним тоталітарним режимом під час Голодомору.
На початку алеї, при вході до Меморіального комплексу, з обох сторін розміщені скульптури янголів — охоронців душ померлих у лихоліття Голодомору. Ця композиція є своєрідним вхідним порталом, за яким далі розкривається площа Меморіалу.
У центрі площі мощенням сформовано коло, по зовнішній частині якого розташовані кам'яні жорна — площа «Жорна долі». Жорна — це звичайне знаряддя праці українських селян, за допомогою якого збіжжя перемелювали на борошно з якого випікався хліб.
По центру площі розташована скульптура дівчинки «Гірка пам'ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей.
П'ять пшеничних колосків у руках дівчинки символізують сумнозвісний «Закон про п'ять колосків». За яким до обвинувачених у розкраданні колгоспного майна селян застосовували 10-річне ув'язнення, а до так зв. «куркулів» та організованих груп людей — розстріл з конфіскацією майна.
Центральна частина меморіалу — свіча заввишки 30 метрів, яка орнаментована скляними хрестами різної величини, що символізують душі померлих від Голодомору.
Як дістатися?
Дістатися до можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.