Zebratrip - путівник цікавими місцями

Михайлівський Золотоверхий монастир

Україна, місто Київ, Трьохсвятительська, 8
Михайлівський Золотоверхий монастир
1277

Цікаві факти

  1. Михайлівський Золотоверхий монастир — один з найдавніших монастирів Києва, який вражає своєю красою та величчю, а в непорушних стінах цієї святині зберігається сакральна мудрість минулого українців.
  2. Золотіння куполів вперше застосували в Михайлівському монастирі, тим самим започаткували традицію, що нараховує вже не одне століття.
  3. Монастир заснований у 1108 році київським князем Святополком Ізяславичем та освячений на честь архистратига Михаїла.
  4. Перших відчутних втрат Михайлівський Золотоверхий монастир зазнав від нападу військ хана Батия у 1240 році. Тоді він був зруйнований, відбудова якого почалася тільки у XVI ст.
  5. Після численних відбудов та розширень впродовж XVI ст. монастир став одним з найбільших та найбагатших монастирів України.
  6. До благодійників храму належить Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа.
  7. Перша велика реконструкція відбулася у XVIІІ столітті і була побудована дзвіниця в стилі українського бароко. Тоді ж храм набув статусу Собору.
  8. За наказом більшовицьких чиновників 14 серпня 1937 року Михайлівський Золотоверхий собор Києва був підірваний та знищений. Постати із забуття довелося через півстоліття. Відкриття святині Києва, яка наслідує традиції тисячолітньої історії відбулася 30 травня 1999 року та приурочене до святкування дня Києва. Нині, Собор уособлює незламний дух свободи та вірності ідеалам людської гідності та честі.
  9. Після відновлення храму на його стіні при вході встановлено бюст Миколи Макаренко, на знак вдячності. Адже відомий археолог і мистецтвознавець виступив проти знищення собору, за що був репресований у 1937 році.
  10. За набуття Україною Незалежності, прихильником і захисником відбудови монастиря став Олесь Гончар. Церква вшанувала його, розмістивши меморіальну табличку на стіні храму.
  11. Архітектурний комплекс складається з декількох будівель, подвір’я, високих мурів та дзвіниці, через ворота якої можна потрапити всередину, де подвір’я оздоблено скульптурними композиціями духовно-релігійної тематики. Тут усе оповите таємничістю і благодаттю, яка переповнює кожного гостя монастиря.
  12. У дзвіниці храму на першому ярусі розташований музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря. У невеличких залах музею експонуються старовинні ікони, фрагменти фресок, що прикрашали собор до його знищення, речі культового призначення, портрети духовних діячів. Можна ознайомитись з документами, які демонструють археологічну, наукову та відбудовчі роботи на території комплексу. В музеї представлені експонати, які стосуються і сучасної історії України – адже Михайлівський Золотоверхий собор відіграв важливу роль у подіях Революції Гідності 2014 року.
  13. Через музей можна потрапити на другий ярус дзвіниці, де знаходяться дзвони різної величини та на відвідувачів чекає облаштований оглядовий майданчик — звідки відкривається краєвид на Михайлівську та Софіївську площі, Старе місто і Лівобережжя столиці.
  14. З нагоди 900-річчя святині Національний Банк України у 2008 році випустив срібну ювілейну медаль вагою 2 унції.
  15. Православні традиції в Україні були започатковані більше 1000 років тому. Зберігають і примножують їх численні київські храми — Софіївський собор, Видубицький монастир, Кирилівська церква та інші. Михайлівський Золотоверхий Собор займає високе місце серед них.

Як дістатися?

Дістатися до Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація