Національний музей історії України — один із провідних музеїв, який відображає історію України від найдавніших часів до сьогодення.
Музей розпочав свою діяльність у 1899 році у недобудованому приміщенні на вулиці, що до 1919 року мала назву Олександрівська, а нині це Михайла Грушевського, 6.
Музей старожитностей та мистецтв — перша назва закладу, яка надалі змінювалася 13 разів.
Першу будівлю для музею збудували на кошти киян, за проектом видатного київського архітектора Владислава Городецького, який також спорудив у столиці Костел Святого Миколая.
Найпершим у музеї був сформований археологічний відділ під керівництвом знаного українського археолога Вікентія Хвойки. Він першим в Україні дослідив поселення трипільської культури.
У часи становлення музею, його підтримували відомі меценати, зокрема родини Терещенків та Ханенків. Вони фінансували археологічні експедиції, сприяли формуванню історичних та етнографічних колекцій.
Сучасна назва Національний музей історії України існує з жовтня 1991 року.
Нині, музей розташований на Старокиївській горі, де за легендою князював Кий — засновник Києва. Будівля музею нагадує візантійські монументальні споруди, є пам'яткою архітектури і першочергово призначалася для художньої школи.
Фондові зібрання музею нараховують понад 850 000 пам'яток історії та культури. Вони включають археологічні та нумізматичні колекції, етнографічні зібрання, колекції зброї, декоративно-ужиткового мистецтва, рукописів, стародруків, творів живопису та графіки, реліквії українського національно-визвольного руху ХХ ст.
Філією закладу є Скарбниця Національного музею історії України, де зібрані унікальні матеріали з дорогоцінних металів і коштовного каменю. Розташоване це цікаве місце Києва на території Києво-Печерської лаври.
Прогулянка ZEBRATRIP верхнім містом столиці поступово перетворилася на екскурсію до музею історії України. Розповідь тривалістю у 3 години, що проходила чотирма поверхами музею, ознайомила з історією від появи першої людини до сьогодення.
Що подивитися у музеї історії України — сподобалося багато чого, але найбільше запамʼятався Глечик-календар з його детальним розкладом всіх днів життя паростків і колосків, що яскраво висвітлює далеке минуле східних слов`ян, тисячолітній досвід придніпровських землеробів. Карета київського митрополита Рафаїла Заборовського, яка демонструє розмах та значення київської еліти часів Гетьманщини. А уява одразу сформувала бажання проїхатися на ній 😄 . Тимчасова виставка скіфського золота лишила неймовірні враження. Експозиція макетів і моделей затримала найдовше. Доречі, макет нафтової вишки з Нижньовартовська можна ввімкнути, та послухати як він грає.
Фотографії
Вид з вікна музею історії України
Камʼяна доба
Глек «Календар», с.Ромашки, Київщина (IV ст.)
Статуетки теракотові (II-III ст. н.е)
Чумацький віз
Карета київського митрополита Рафаїла Заборовського (1742-1747 рр.)
Модерн
Відділ нумізматики
Експозиція макетів та моделей
Інсталяція АТО
Вид з вікна музею історії України
Як дістатися?
Дістатися до Національного музея історії України у Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.