Zebratrip - путівник цікавими місцями

Буцький каньйон

Україна, Черкаська обл., Маньковський р-н, село Буки
Буцький каньйон
376

Цікаві факти

 1. Буцький каньйон — найбільший каньйон у Черкаській області та комплексна пам’ятка природи місцевого значення з травня 1975 року.
 2. Приблизно 2 млрд років тому, коли вміст кисню в атмосфері досяг рівня лише 1% від нинішнього — вже відбувалось формування граніту, до якого можна нині доторкнутися у селі Буки.
 3. Буки — селище, що виникло в першій половині XVI століття та отримало назву від букових лісів, що росли тут за польських магнатів Калиновських.
 4. Селище, розташоване на гранітних берегах річки Гірський Тікич — викривлена назва Угорський Тикич, згадки про який датуються XVI – XVIII ст.
 5. На річці була збудована одна з перших в Україні гідроелектростанція ім. Г.І. Петровського. ГЕС використовувалась за призначенням до 1979 року. Зараз вона не працює, але продовжує височить, як казковий замок, над Гірським Тікичем.
 6. Поруч з греблею ГЕС – розташований водоспад Вир.
 7. Розлога долина з протерозойського граніту розтяглася на 2,5 кілометри.
 8. Високі скелясті береги здіймаються в небо на 20-30 метрів та вражають уяву.
 9. Одна зі скель каньйону має назву «Скеля Родіонова» — на честь видатного українського науковця-петрографа Сергія Родіонова.
 10. Влітку на Буцький каньйон приїжджають скелелази – спробувати свої сили та здолати природні перепони.
 11. Граніт має цілющі властивості. Нагріваючись на сонці, він впливає на циркуляцію та прогріває сустави і м’язи. Ефект від відпочинку на граніті можна прирівняти до ефекту відвідування спа-салону, але з однією відмінністю – тут працює енергія сонця, повітря та каміння.
 12. Взимку каньйон завмирає. Річка вкривається кригою, а скелі фантастичними льодовими бурульками. Рибалкам до вподоби можливість зайнятись улюбленою справою, збирається їх тут невелика кількість.

Поширені питання

Коли краще їхати на каньйон?

Будні - найкращий час для відвідування каньйону у Буках. У цей час тут найменше людей, або ж взагалі відсутні.

Що можна побачити?

Як дістатися?

Дістатися до Буцького каньйону у селі Буки Черкаської області можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація