Zebratrip

Буцький каньйон

Україна, Черкаська обл., Маньковський р-н, с. Буки
Буцький каньйон
375

Гранітний каньйон на річці Гірський Тікич, якому понад 2 мільярди років

Цікаві факти
  • 2 млрд років — приблизний вік граніту.
  • Протяжність каньйону становить 3 км.
  • 80 га — загальна площа території
  • Найбільший каньйон у Черкаській області
  • Поруч з греблею ГЕС – розташований водоспад Вир.
  • Назва річки – викривлена назва Угорський Тикич, згадки про який датуються XVI – XVIII ст.

Графік роботи

Час роботи
пн - ндцілодобово

Ціна вхідних квитків

всімбезкоштовно

Опис

Неймовірної краси каньйон розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки на Черкащині. Високі скелясті гранітні береги здіймаються високо в небо. Чарують своєю неповторною та незвичною для цієї місцевості красою відвідувачів в будь яку пору року. Каньйон має свою легенду, сповнену краси, смутку та віри в майбутнє.

У далекі часи, зустрілися тут у нерівному двобої козаки, охоронці краю, з ворожим загоном. Билися мужньо та завзято, але сили були нерівні. Полягли козаки, залишився тільки один – музика Родіон. Відбивався він мужньо від ляхів, кров лилася з численних ран, та козак не здавався.

Здивовані були поляки і вирішили подарувати йому життя. Зневажливо відкинув цю пропозицію Родіон. Обурились ляхи від такої зухвалості та підступно вбили, заколовши в спину. А серце героя вирвали з грудей та кинули в річку.

На ранок прийшли місцеві мешканці поховати героя. Зненацька піднявся вітер і почули вони сумну мелодію. Сповнена вона була жалю, слізьми жіночими та чоловічою вірою у волю та щастя.

Вийшов з поміж людей старий запорожець, дістав свою зброю та зробив з неї незвичний інструмент. Так з’явилась бандура. Вона зберегла пам’ять про подвиг та незламну волю тих, хто боровся за свободу.

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація