Zebratrip - путівник цікавими місцями

Пам'ятник «Малюки, що пускають кораблики»

Україна, місто Київ, Почтова площа
Пам'ятник «Малюки, що пускають кораблики»
128

Цікаві факти

  1. Пам'ятник «Малюки, що пускають кораблики» присвячений маленьким засновникам Києва — Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либеді.
  2. Малюків періодично одягають у різне святкове вбрання в залежності від події. Наприклад, під час святкування «Івана Купала» одягли у білу одежу та сплели на голови вінки з різнотрав'я. До дня захисника України з'явилася військова форма. Одягають і на всесвітній день вишиванки, а на новорічні свята маленьких засновників Києва зігрівають теплі костюмчики. 😀
  3. Скульптурна композиція Володимира Журавля «Малюки, засновники Києва» відкрита у 2017 році на Поштовій площі — нижній частині історичного центра Києва, де у часи Київської Русі розміщувалося торговельне поселення.
  4. Прообразом для одного з хлопчиків став півторарічний брат скульптора — Михайло.
  5. Кораблі, які пускають брати Кий, Щек і Хорив — є символом душі. У кожного є свій кораблик. Хтось тримає, хтось пускає, а хтось вже відпустив — у цьому є певне співвідношення.
  6. Окремої уваги заслуговує бронзова мапа Києва на якій стоять хлопчики. Так, вона поступається в деталізації «гугл мапс» 😀, але налічує 180 пронумерованих об'єктів, до яких увійшли цікаві місця Києва: храми, музеї, парки, театри, фонтани. А ще на мапу нанесено назви багатьох вулиць, історичних місцевостей, парків та озер.
  7. Серед назв можна знайти Звіринець, де знаходиться квітуче серце України — ботанічний сад імені Миколи Гришка, Золоті ворота, через які проїжджали найвищі чини Київської Русі, Софійський собор — історичне місце, де можна почути як говорить вічність.
  8. Навколо мапу бере в обійми уривок з «Повісті временних літ» Нестора Літописця про заснування Києва: Поляни ж жили в ті часи окремо й володарювали родами своїми… І були три брати: один на ймення Кий, а другий — Щек, а третій — Хорив, і сестра їх — Либідь. Кий сидів на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею, а Хорив — на третій горі, через що і прозвана вона Хоривицею. І збудували вони городок на честь свого старшого брата, й нарекли його Києвом.
  9. В якості матеріалу для пам'ятника обрано латунь та бронзу.

Як дістатися?

Дістатися до пам'ятника Малюки, що пускають кораблики на Подолі у Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація