Пам'ятник «Малюки, що пускають кораблики» присвячений маленьким засновникам Києва — Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либеді.
Малюків періодично одягають у різне святкове вбрання в залежності від події. Наприклад, під час святкування «Івана Купала» одягли у білу одежу та сплели на голови вінки з різнотрав'я. До дня захисника України з'явилася військова форма. Одягають і на всесвітній день вишиванки, а на новорічні свята маленьких засновників Києва зігрівають теплі костюмчики. 😀
Скульптурна композиція Володимира Журавля «Малюки, засновники Києва» відкрита у 2017 році на Поштовій площі — нижній частині історичного центра Києва, де у часи Київської Русі розміщувалося торговельне поселення.
Прообразом для одного з хлопчиків став півторарічний брат скульптора — Михайло.
Кораблі, які пускають брати Кий, Щек і Хорив — є символом душі. У кожного є свій кораблик. Хтось тримає, хтось пускає, а хтось вже відпустив — у цьому є певне співвідношення.
Окремої уваги заслуговує бронзова мапа Києва на якій стоять хлопчики. Так, вона поступається в деталізації «гугл мапс» 😀, але налічує 180 пронумерованих об'єктів, до яких увійшли цікаві місця Києва: храми, музеї, парки, театри, фонтани. А ще на мапу нанесено назви багатьох вулиць, історичних місцевостей, парків та озер.
Серед назв можна знайти Звіринець, де знаходиться квітуче серце України — ботанічний сад імені Миколи Гришка, Золоті ворота, через які проїжджали найвищі чини Київської Русі, Софійський собор — історичне місце, де можна почути як говорить вічність.
Навколо мапу бере в обійми уривок з «Повісті временних літ» Нестора Літописця про заснування Києва: Поляни ж жили в ті часи окремо й володарювали родами своїми… І були три брати: один на ймення Кий, а другий — Щек, а третій — Хорив, і сестра їх — Либідь. Кий сидів на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею, а Хорив — на третій горі, через що і прозвана вона Хоривицею. І збудували вони городок на честь свого старшого брата, й нарекли його Києвом.
В якості матеріалу для пам'ятника обрано латунь та бронзу.
Фотографії
2022 рік
Святкування Івана Купала
Взимку 2020
День Українського козацтва
Літо — час засмаги :)
Список туристичних місць
Як дістатися?
Дістатися до пам'ятника Малюки, що пускають кораблики на Подолі у Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.