Zebratrip - путівник цікавими місцями

Озеро Синевир

Україна, Закарпатська обл., Міжгірський р-н
Озеро Синевир
903

Цікаві факти

  1. Озеро Синевир — одне з семи чудес України, яке є найкоштовнішим скарбом Національного природного парку «Синевир».
  2. Синевирське озеро є візитівкою Закарпаття.
  3. Найбільше та найглибше гірське озеро України панує на висоті 989 метрів над рівнем моря вже понад 10 тисяч років. Утворилося внаслідок перекриття річкової долини зсувами.
  4. Озеро оточене високими хребтами Горган, які потопають в рослинності смереково-ялинового лісу. Могутні вікові дерева, вік яких сягає понад 150 років, зеленим килимом плавно спускаються стрімкими схилами і підступають до берегів озера, щоб помилуватися своїм відображенням у дзеркальній поверхні води.
  5. Максимальна глибина озера до 20 метрів не дозволяє прогрітися воді навіть у найспекотніші дні, тому у прозорій холодній воді, як у раю почуває себе форель озерна, райдужна та струмкова. У озері заборонено ловити рибу та купатися.
  6. Магічне озеро наче «хамелеон» може змінювати свій зовнішній вигляд протягом дня. В погожий сонячний день вода переливається сріблом, а надвечір стає зеленувато-сірою. Після рясного дощу блакитну чашу озера в зелених долонях ялинового лісу полонить густий туман, а за лічені хвилини виходить палке сонце та бере озеро Синевир у свої теплі обійми. Така зустріч із прекрасним приносить щиру радість та спокушає залишитися як найдовше, відчути душею ту насолоду, яку дарує природа.
  7. Скульптура «Синь і Вир», яка чудово вписалася в навколишній ландшафт — це один із найбільших дерев'яних пам'ятників у світі автором якого у 1984 році став відомий скульптор з Мукачева Іван Бровді. Цікаво, що для виготовлення 13-и метрової скульптури використано дерево махагон, яке росте в Південній Америці і Африці та має чудові показники довговічності.
  8. Новенька асфальтна дорога 2020 року дозволяє дістатися озера Синевір за півтори години від села Нижні Ворота Закарпатської області. Витка дорога у 50 кілометрів, що пролягає крізь села Воловець, Пилипець, Міжгір’я добре обладнана відбійниками, має дорожні знаки та новеньку дорожню розмітку. Їхати такою дорогою серед мальовничих пейзажів Закарпаття одне задоволення. Наступні 30 кілометрів від Синевирського перевалу до паркувального майданчика біля підйому на озеро Синевир проходять значно повільніше. Цей відрізок дороги потребує оновлення, бо періодично виникає незначна турбулентність 😁. Але це вмить компенсує неповторна краса зелених Карпат.
  9. Фінальний підйом до озера можна подолати пішки або автівкою. Відстань у півтора кілометри з набором висоти 150 метрів пішки долається майже за пів години.
  10. Острівець посеред озера нагадує зіницю ока, саме це створило неофіційну назву — «Морське Око».
  11. У кінці серпня тут проводиться фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».
  12. Від озера починається туристичний маршрут, що веде до гори Озерна, гори Кам'янка та закінчується на Синевирському перевалі. Мандручи цікавими місцями Закарпаття ZEBRATRIP пощасливилось сходити у одноденний похід на гору Кам'янка.

Як дістатися?

Дістатися до озера Синевир на Закарпатті можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація