Zebratrip - путівник цікавими місцями

Озеро Несамовите 1750 м

Україна, Івано-Франківська обл.
Озеро Несамовите 1750 м
967

Цікаві факти

  1. Несамовите — льодовикове високогірне озеро, яке належить до трійки найвищих високогірних озер в Українських Карпатах. Розділяє друге місце з озером Брескул.
  2. Озеро Несамовите знаходиться на висоті 1750 метрів над рівнем моря у підніжжя гори Туркул, яка входить до складу Чорногірського хребта.
  3. Серпень-вересень — це найкращий час для походу на озеро. Схили навколишніх гір засипає цвітіння рододендронів, а також зменшується кількість опадів.
  4. Саме тут у межах Карпатського національного парку, серед гігантських скель панують суворі гірські вітри, а у чашеподібній заглибіні, наповненій магічною водою неземних відтінків, гуляє сонячне проміння.
  5. Хоча максимальна глибина досягає лише півтора метра, вода тут навіть у найбільш спекотну погоду залишається крижаною, а взимку повністю замерзає.
  6. Риба ніяка тут не живе, а лише можна зустріти жаб прудких та тритонів карпатських, які занесені до Червоної книги України.
  7. Найбільшої принади озеру надають субальпійські луки, гірська сосна (жереп) і ялівець, що беруть у свої обійми заглибину льодовикового походження.
  8. Озеро Несамовите гуцули називають «гірським оком» — оповите давніми легендами. Одна з яких пророкує: кожен, хто вмиє лице водою з озера, до кінця року знайде свою другу половину.
  9. Одноденний маршрут на озеро Несамовите, який обирає більшіть мандрівників, починається від навчально-спортивної бази «Заросляк». Від неї також веде маршрут до найвищої гори Українських Карпат — Говерли.

Як дістатися?

Дістатися до озера Несамовите у Карпатах можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація