Zebratrip

Озеро Несамовите 1750 м

Україна, Івано-Франківська обл., Надворнянський р-н
Озеро Несамовите 1750 м
1

Льодовикове високогірне озеро в Українських Карпатах, яке гуцули називають «гірським оком»

Навігація
48.122427, 24.539556
Цікаві факти
  • Озеро сформувалося внаслідок танення льодовика і живиться переважно атмосферними опадами.
  • Форма озера нагадує Антарктиду.
  • Розташоване на висоті 1750 метрів та розділяє друге місце з озером Брескул у списку найвищих високогірних озер в Українських Карпатах.
  • Серпень-вересень — це найкращий час для походу на озеро. Схили навколишніх гір заситає цвітіння рододендронів, а також зменшується кількість опадів. 

Опис

Озеро Несамовите належить до трійки найвищих високогірних озер в Українських Карпатах. Знаходиться на висоті 1750 метрів над рівнем моря у підніжжя гори Туркул, яка входить до складу Чорногірського хребта.

Саме тут у межах Карпатського національного парку серед гігантських скель панують суворі гірські вітри, а у чашеподібній заглибіні, наповненій магічною водою неземних відтінків, гуляє сонячне проміння.

Хоча максимальна глибина досягає лише півтора метра, вода тут навіть у найбільш спекотну погоду залишається крижаною, а взимку повнітью замерзає. Риба ніяка тут не живе, а лише можна зустріти жаб прудких та тритонів карпатських, які занесені до Червоної книги України.

Найбільшої принади озеру надають субальпійські луки, гірська сосна (жереп) і ялівець, що беруть у свої обійми заглибину льодовикового походження.

Озеро, яке гуцули називають «гірським оком» оповите давніми легендами. Одна з яких пророкує: кожен, хто вмиє лице водою з озера, до кінця року знайде свою другу половину.

Озеро Несамовите 1750 м

Твої враження

Сподобалося місце? Поділися з друзями!

Відгуки (0)

Інформація Щоб мати можливість залишати коментарі авторизуйтесь на сайті

Що ще подивитися

Пошук на сайті

Авторизація