Zebratrip - путівник цікавими місцями

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка

Україна, місто Київ, вул. Тимирязівська, 1
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка
11095

Цікаві факти

  1. Квітуче серце України, яке поєднало в собі розмаїття рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу.
  2. Ботанічний сад імені Миколи Гришка називають легенями Києва, які простяглися на 130 га в самому його центрі — на історичних пагорбах Печерська, де відкривається неймовірна панорама на місто.
  3. Колекція ботсаду об’єднала близько 12000 видів, різновидів, форм і сортів рослин та робить його найбільшим садом України.
  4. Бузок і магнолія — візитна картка ботанічного саду Миколи Гришка.
  5. Одними з найперших у ботсаду розпускаються квіти магнолії. Це дуже очікувана подія весни, для всіх гостей саду. Розпочинають вони цвісти в кінці квітня і радують відвідувачів своєю красою та ароматом впродовж всього травня місяця.
  6. Цвітіння бузку переймає естафету від магнолії в середині травня та продовжує весняний марафон до початку червня. Одночасно розквітають ~1500 кущів бузку та дарують незабутні враження. Колекція представлена 21 видом з 28, що існують у природі, та завезені з Франції, Німеччини, Америки і Середньої Азії.
  7. На порозі літа розцвітає розарій НБС — найбільший сад троянд в Україні. До самого жовтня він тішить не лише великою кількістю видів і сортів, але й оригінальним розташуванням, що робить його справжнім Едемом для фотографів. Аромат троянди — один із найсильніших антидепресантів у світі, тому дозволить позбутися стресу.
  8. Близько 60 видів рододендронів, під час цвітіння у травні, беруть верх емоцій та краси. Цікаво, що ці ніжні та тендітні квіти містять у собі отруйний нектар. Ще в давнину історики та письменники описували у своїх творах солодку отруту, якою мешканці захоплених міст частували ворожу армію. На щастя, у ботсаду Гришка отруйним медом ніхто не пригощає, а лише пропонують помилуватися рододендронами, яких тут обожнюють, доглядають та плекають.
  9. Пряний аромат півонії заслужено робить її королевою літнього саду, а з приходом осені, за свої яскраві барви, цей статус отримують айстри, жоржини й хризантеми.
  10. Оранжерейний комплекс дарує можлівість за лічені секунди поринути у рослинний світ Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії і побачити пальми, фікуси, орхідеї, азалії, камелії, кактуси, алое, агави та інші сукуленти. Вік деяких кактусів становить понад 100 років.
  11. Оранжерея у ботсаду Гришка — це місце одночасного цвітіння майже 20 орхідей протягом усього року, пік якого припадає на жовтень і листопад. Всього в оранжереї оселилися 80 видів орхідей. Орхідеї з колекції ботанічного саду у 1980 році побували у космосі на борту орбітальної станції «Салют-6».
  12. Пишне цвітіння азалій з січня по березень приносить подих весни в розпал зимових холодів і наповнює радістю. Цікаво, що в східних країнах квітучий кущ азалії — символ радості та миру. Колекція азалій ботанічного саду Гришка займає друге місце в Європі за кількістю представників.
  13. Більше 50 років — вік багатьох тропічних плодоносних рослин серед яких: лимон, мандарин, апельсин, цитрон, фейхоа, манго, інжир, хурма, гранат.
  14. Осінь — це друга весна, коли кожен листок, наче окрема квітка. Дерева одягаються в золотаво-багряне вбрання. Все буяє різноманітними фарбами, на кожній гілці природа залишає свої жовті та червоні поцілунки. Саме в цей час розцвітають десятки сортів хризантем, айстр і жоржин, які захоплюють палітрою своїх кольорів.
  15. Сад витких рослин у ботсаду Миколи Гришка — улюблене місце весільних фотосесій.
  16. Посеред чарівних ялин можна погодувати білок, які вже тут звикли до людей та стрибають майже до рук.
  17. Найвищі пагорби «Верблюжі гори» відкривають усю велич ботанічного саду, місце, де можна відпустити всі думки та насолодитись оточуючими видами.
  18. Пейзажні панорамні види, котрі можна спостерігати з території ботсаду - то окрема любов. Вони прекрасні, не залежно від пори року, і завжди надихають собою всіх і кожного.
  19. Із альтанки Червоний двір відкривається одна с найкращих панормам на міст Патона, який з'єднує правий та лівий береги Києва. А трохи нижче за течією розкинулося Видубицьке озеро з причалами для човнів.
  20. У ботанічному саду імені Миколи Гришка можна побачити «Ґінкго білоба» — вид дерева, що вважається одним із найстаріших у світі. Рід Ґінкго був широко поширений у північній півкулі в юрський період 170 мільйонів років тому.

Поширені питання

Що зараз цвіте у ботанічному саду у Києві?

У листопаді у ботанічному саду Гришка цвітуть хризантеми.

Що є у ботанічному саду Київ?

  1. Оранжерейний комплекс, де представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних та субтропічних рослин.
  2. Рідкісні рослини флори України.
  3. Сад бузків.
  4. Сад магнолій.
  5. Найбільший в Україні сад троянд.
  6. Ботаніко-географічні ділянки: Ліси рівнинної частини України, степи України, Українські Карпати, Крим, Кавказ, Алтай, Західний Сибір, Середня Азія, Далекий Схід.
  7. Колекції квітниково-декоративних рослин.
  8. Оглядові майданчики на місто Київ.
  9. Декоративні форми деревних рослин.
  10. Гірка декоративних сукулентів.

Коли найкраще йти до Ботанічного саду?

Понеділок у першій пловині дня — найменше людей, але вихідні оранжереї. Найбільше людей під час цвітіння бузку, магнолій та саду троянд.

Як дістатися?

Дістатися до ботанічного саду імені Миколи Гришка на Печерську у Києві можна на автомобілі, велосипеді та пішки використовуючи додаток Google Maps.

Сподобалося місце? Поділися з друзями!


Telegram Viber Facebook Twitter

Пошук на сайті

Авторизація