Що зараз цвіте у ботанічному саду у Києві?
У червні у ботанічному саду Гришка цвітуть сад бузку, рододендрони, тюльпанне дерево, сад троянд, таволга білоквітуча і рожевоквітуча, іриси, півонії, астильба, жасмини та дейції, фізокарпус, глід, будлеї, стиракси, ідезії, вейгели, сукуленти, лілії, лілейники.
Що є у ботанічному саду Київ?
Коли найкраще йти до Ботанічного саду?
Понеділок у першій пловині дня — найменше людей, але вихідні оранжереї. Найбільше людей під час цвітіння бузку, магнолій та саду троянд
Час роботи центрального входу | |
травень - серпень | 830 до 2100 |
вересень - квітень | 800 до настання сутінків |
Оранжерейний комплекс | |
пн - вт | вихідний |
ср - пт | 1000 до 1500 |
сб - нд | 1100 до 1600 |
Останнє редагування: 07 червня 2022 |
Дорослий | 60 ₴ |
Студентський | 60 ₴ |
Шкільний | 30 ₴ |
Дитячий (до 7 років) | 0 ₴ |
Пенсійний | 0 ₴ |
Пільговий | 0 ₴ |
Вхід до оранжереї (для всіх) | 30 ₴ |
Останнє редагування: 07 червня 2022 |
Ботанічний сад ім. М. Гришка можна назвати легенями Києва, які простяглися в самому його центрі: на історичних пагорбах Печерська та дніпровських схилах, де відкривається неймовірна панорама на місто. Площа саду сягає 130 га, та налічує понад 12 тис. сортів й видів рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, що дозволяє йому бути одним з найбільших у Європі.
Сюди приїздять, щоб відпочити від міської метушні, відчути єдність з природою та вдихнути ковток свіжого чистого повітря. До того ж — це одне з улюблених місць фотолюбителів, адже тут безліч красивих локацій та неймовірні пейзажні краєвиди, тому знімки виходять максимально яскравими та живими в будь-яку пору року.
Сад побудований за принципом географічних зон, серед них є «Ліси рівнинної частини України», «Українські Карпати», «Крим», «Кавказ», «Алтай», «Березовий гай», «Букові» та інші фітоценози, що сформувалися протягом останніх 60 років, та відтворюють типові пейзажі різних куточків світу.
Одними з найперших у ботсаду розпускаються квіти магнолії. Це дуже очікувана подія весни, для всіх гостей саду. Розпочинають вони цвісти в кінці квітня і радують відвідувачів своєю красою та ароматом впродовж всього травня місяця.
Цвіт магнолії дуже яскравий, привабливий та витончений, недарма їх називають «аристократами» рослинного світу. Це найдавніша квітуча рослина, в природі вона збереглася на обмежених територіях і в наш час вважається рідкісною.
Нині у ботсаду Гришка налічується 10 видів, 3 різновиди та 10 культиварів роду. Найяскравішими їх представниками є форми магнолії Суланжа, зірчата, лілієквітна магнолії та тюльпанове дерево.
Також слід зауважити, що магнолії - теплолюбні рослини, тому розташовані в дуже затишному місці саду, де завжди безвітряно, тож ніщо не завадить насолодитися їх красою, а також зробити круті фото.
Цвітіння бузку переймає естафету від магнолії та продовжує весняний марафон. Сирінгарій — це видовищна та захоплива ділянка ботсаду, яка вже стала його постійною візитівкою.
Розташований сад на різнопологому дніпровському схилі, з якого відкривається мальовничий вид на Видубицький монастир, розливи Дніпра та лівий берег Києва.
Пік цвітіння припадає на середину травня і зазвичай триває до початку червня, що дає змогу довго насолоджуватися його ароматом та приголомшливим виглядом.
Тільки уявіть, що 1500 кущів розквітають одночасно... Це — естетичний армагеддон для мозку: все красиво, все пахне. Чудова можливість вдосталь насолодитися прогулянкою цим неперевершеним місцем.
Колекція представлена 21 видом з 28, що існують у природі, та завезені з Франції, Німеччини, Америки і Середньої Азії.
На порозі літа бере свій початок цвітіння розарій — найбільший сад троянд в Україні. Він тішить не лише великою кількістю видів і сортів, але й оригінальним розташуванням, що робить його справжнім Едемом для фотографів.
Колекція представлена виткими рослинами, а також високими і мініатюрними чагарниками.
Трояндовий сад найбільш активно починає квітнути з настанням літа і триває цей період до самого жовтня. Тому є вдосталь часу, аби отримати задоволення від запахів цих квіток і навіть позбутися стресу, бо аромат троянди один із найсильніших антидепресантів у світі.
У розарії можна відчути цілий феєрверк ароматів, адже більшість троянд мають яскраво виражений запах, що може нагадувати мед, чай, малину, яблуко та інші фрукти й навіть квіти.
Відомий вислів Ґете: «Природа — єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту». Саме це і підтверждує сад «Пори року», який переповнений феєричними кольорами та неймовірними пахощами.
Близько 60 видів рододендронів, під час цвітіння у травні, беруть верх емоцій та краси. Цікаво, що ці ніжні та тендітні квіти містять у собі отруйний нектар. Ще в давнину історики та письменники описували у своїх творах солодку отруту, якою мешканці захоплених міст частували ворожу армію.
На щастя, у Ботсаду Гришка отруйним медом ніхто не пригощає, а лише пропонують помилуватися рододендронами, яких тут обожнюють, доглядають та плекають.
Пряний аромат півонії заслужено робить її королевою літнього саду, а з приходом осені, за свої яскраві барви, цей статус отримують айстри, жоржини й хризантеми.
Оранжерейний комплекс дарує можлівість за лічені секунди поринути у рослинний світ Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії і побачити пальми, фікуси, орхідеї, азалії, камелії, кактуси, алое, агави та інші сукуленти.
Це місце одночасного цвітіння майже 20 орхідей протягом усього року, пік якого припадає на жовтень і листопад. Всього в оранжереї оселилися 80 видів орхідей.
Пишне цвітіння азалій з січня по березень приносить подих весни в розпал зимових холодів і наповнює радістю. Цікаво, що в східних країнах квітучий кущ азалії — символ радості та миру. Колекція азалій НБС займає друге місце в Європі за кількістю представників.
Більше 50 років — вік багатьох тропічних плодоносних рослин серед яких: лимон, мандарин, апельсин, цитрон, фейхоа, манго, інжир, хурма, гранат.
Пейзажні панорамні види, котрі можна спостерігати з території ботсаду - то окрема любов. Вони прекрасні, не залежно від пори року, і завжди надихають собою всіх і кожного.
Із альтанки Червоний двір відкривається одна с найкращих панормам на міст Патона, який з'єднує правий та лівий береги Києва. А трохи нижче за течією розкинулося Видубицьке озеро з причалами для човнів.
Маловнича панорама на Видубицький монастр, яка відкриваеться з Саду бузків настільки вражаюча, що навіть сам Тарас Шевченко згадує у своєму творі.
Найвищі пагорби «Верблюжі гори» відкривають усю велич ботанічного саду, місце, де можна відпустити всі думки та насолодитись оточуючими видами.
З пагорбів березового гаю видніється найвища монументальна скульптура в Європі — «Батьківщина-Мати».
Осінь — це друга весна, коли кожен листок, наче окрема квітка. Дерева одягаються в золотаво-багряне вбрання. Все буяє різноманітними фарбами, на кожній гілці природа залишає свої жовті та червоні поцілунки.
Саме в цей час розцвітають десятки сортів хризантем, айстр і жоржин, які захоплюють палітрою своїх кольорів.
Есть в осени первоначальной
Короткая, но дивная пора —
Весь день стоит как бы хрустальный,
И лучезарны вечера…
© Федор Тютчев
На зміну пейзажу з деревами укутаних снігом, приходить ніжна весняна акварель. Природа прокидається: з-під землі проглядають перші проліски, відчувається тепло сонячного проміння і все це відбувається під супровід пташиного співу.
Весна, струною бринить у грудях і лоскоче серце.
Навесні сад купається у цвітінні магнолії та бузку, які чарують всіх довкола. Рододендрони і фіалки в очікуванні розпочати своє квіткове панування та простягнути пагони вище до сонця та весняного тепла.
Солодким п’янким ароматом тішать яблуні, вишні та груші.
Розлогість і різноманіття флори створюють неймовірні пейзажі та дають можливість для польоту душі. Щоб описати всі принади цього саду — знадобиться не одна година. Але є унікальні місця, яких не знайти на карті ботсаду, та звернути на них увагу просто необхідно.
Сподобалося місце? Поділися з друзями!
Відгуки (0)